Оголошення
-
День відкритих дверей Міжнародної міждисциплінарної сертифікатної програми з юдаїки.
15 серпня відбудеться день відкритих дверей Міжнародної міждисциплінарної сертифікатної програми з юдаїки.
[Докладніше] -
ОГОЛОШУЄМО НАБІР НА ЩОРІЧНИЙ ОСВІТНІЙ СЕМІНАР-ШКОЛУ «ІСТОРІЯ ГОЛОКОСТУ В УКРАЇНІ: ВИВЧЕННЯ, ВИКЛАДАННЯ, ПАМ'ЯТЬ», Київ, серпень 2024 р.
Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) оголошує набір учасників освітнього семінару-школи «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять».
[Докладніше] -
«На зламі історії: Шлях до справедливості для жертв війни в Україні»
Української Гельсінська спілка з прав людини дякуємо організує конференцію «На зламі історії: Шлях до справедливості для жертв війни в Україні», яка відбудеться 5-7 червня 2024 року у Львові, Україна.
[Докладніше] -
Оголошуємо набір учасників на семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності»
Починаючи з 2022 року УЦВІГ в співпраці та за фінансування Меморіалу Шоа (Париж) проводить в Україні дводенні наукові семінари для освітян на теми, пов’язані з історією та пам’яттю про геноциди на теренах України в світовому контексті. Доповідачами на семінарі виступають українські та французькі науковці. Робоча мова заходу – українська з синхронним перекладом.
[Докладніше] -
Оголошуємо набір учасників на семінар-школу «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»
Семінар є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту. Він відбувається за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.
[Докладніше] -
Подання робіт на ХХІV- й Всеукраїнський конкурс «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського
Шановні колеги! Нагадуємо, що дедлайн подання дослідницьких і творчих робіт 10 квітня 2024 року.
[Докладніше] -
Виставка "Коротка історія насильства"
З 14 лютого по 31 березня 2024 року у Рівненському обласному краєзнавчому музеї буде експонуватися виставка "Коротка історія насильства: Друга світова війна та Голокост у західній Волині"
[Докладніше] -
XXIV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Дедлайн подання заявок
Дорогі друзі! Нагадуємо вам, що 10 лютого 2024 року спливає термін подачі заявок на XXIV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського.
[Докладніше] -
Круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці з Goethe-Institut та Єврейською громадою м. Дюссельдорфа 27 січня 2024 року планує проведення ХVІІ круглого столу «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
Щорічний круглий стіл УЦВІГу присвячений Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту
[Докладніше] -
« Exodus -2022: свідчення єврейських біженців російсько-української війни»
Дорогі друзі!
[Докладніше]
Запрошуємо на десяту Zoom зустріч проєкту.
Нашій героїні, в минулому мешканки Києва, а тепер ізраїльтянці Добі Юхимівні Губергріц, виповнилось 102 роки. -
Міжнародна конференція Розширюючи кордони. Єврейська мистецька спадщина України 9–10 квітня 2024, Харків
Організатор: Українська асоціація юдаїки. Конференція відбувається за підтримки Європейської асоціації юдаїки. Українська асоціація юдаїки оголошує прийом заявок на міжнародну наукову конференцію, присвячену осмисленню єврейського мистецтва й художньої спадщини в Україні та з України в широкому історико-культурному та мистецькому контекстах.
[Докладніше] -
Kyiv Book Weekend
Шановні друзі! 8–12 грудня в павільйоні 1 Міжнародного виставкового центру (Київ, м. Лівобережна) працюватиме Kyiv Book Weekend.
[Докладніше] -
Дискурси війни: аналіз наративів про сучасну війну в Україні в контексті згадок про Другу світову війну та Голокост.
30 листопада о 18.00 за Києвом та 17.00 за Берліном відбудеться онлайн-презентація проекту «Мережі пам'яті» Дискурси війни: аналіз наративів про сучасну війну в Україні в контексті згадок про Другу світову війну та Голокост.
[Докладніше]
Зустріч буде перекладатися синхронно англійською та українською. -
Виставка «(Не)Дитячі історії» у Львові
22 листопада 2023 року на декілька тижнів виставка «(Не)Дитячі історії» відкриється для відвідувачів у ВСП "Львівський поліграфічний фаховий коледж УАД". Екскурсоводами виставкою будуть учні цього коледжу, що були підготовлені Українським центром вивчення історії Голокосту
[Докладніше] -
Проєкт «Музеї: Переосмислення» Обмін досвідом та мережування локальних культурних інституцій
17-19 листопада 2023 року в Києві для українських музейників, бібліотечних працівників, освітян, представників культурних інституцій, громадських об’єднань в рамках проєкту «Музеї: переосмислення» буде проведено науково-методичний семінар з метою обміну досвідом та мережування локальних культурних інституцій. Проєкт реалізується Українським центром вивчення історії Голокосту за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.
[Докладніше] -
Виставка «(Не)Дитячі історії» в Полтаві
6 листопада 2023 року на декілька тижнів виставка «(Не)Дитячі історії» відкриється для відвідувачів у Полтавській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради. Екскурсоводами виставкою будуть учні цієї школи, що були підготовлені Українським центром вивчення історії Голокосту.
[Докладніше] -
В рамках Ukrainian Hour Berlin: „Культурна спадщина громад Запорізької області в умовах війни: збереження та евакуація“
На цій онлайн-зустрічі мова буде про культурні цінності, музейні зібрання в умовах російської агресії та війни проти України на прикладі Запорізької області.
[Докладніше] -
XІІІ-й науково-освітній семінар ім. Роберта Кувалека «Історія Голокосту в Західній Україні та Східній Польщі»
22–27 жовтня 2023 Український центр вивчення історії Голокосту разом з освітньої польською організацією «Брама Гродська» (Люблін) проведуть щорічний семінар, освітню подорож «Історія Голокосту в Західній Україні та Східній Польщі» для групи викладачів історії з України. Цей освітній проєкт УЦВІГу поновлюється після чотирьохрічної перерви.
[Докладніше] -
Презентація історичних прогулянок: Житомир, Київ, Острог
Пов’яжіть історію, місто, відеосвідчення та методику «рівний-рівному»
Як? Ділимось покроковим описом трьох інтерактивних екскурсій IWalk у трьох містах: Житомир, Київ, Острог. Уроки представлені на сайті- Коли: 14 вересня, 17:00
- Хто: автори історичних прогулянок Тетяна Гущук, Мирослав Грінберг та Катерина Осипчук. Модерує Ульяна Устінова.
- Реєстрація: посилання в першому коментарі
-
«Бахмут – обличчя геноциду 1942/2022» Виставка НІМЗ «Бабин Яр»
1 серпня, у річницю початку битви за Бахмут, у Києві відкриється виставка «Бахмут – обличчя геноциду 1942/2022». Вбивство 3000 цивільних, більшість з яких була євреями, у січні 1942 року та знищення Бахмуту росіянами, яке триває понад рік у наш час, – два злочини, вчинені однаковими тоталітарними нацистськими режимами.
[Докладніше] -
Літна школа: «Культура і політика пам’яті: від ідеї до зміни»
20-22 серпня 2023 р. у м. Рівне відбудеться перший етап школи «Культура і політика пам’яті: від ідеї до зміни». Її результатом буде розробка учасницями та учасниками 10 міні-проєктів. Школа відбувається в рамках проєкту «Стежками Пам’яті», який проводить Центр «Мнемоніка»» і є ключовим етапом проєкту.
[Докладніше] -
Щорічний освітній семінар-школа «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять» повертається
Ми раді оголосити про набір учасників освітнього семінару-школи «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять». Наша щорічна програма запланована на серпень 2023 року в м. Києві.
[Докладніше] -
Увага! УЦВІГ започатковує програму підтримки українських бібліотек різних рівнів.
Якщо ви представляєте бібліотечну установу і хочете поповнити свої фонди джерельними, навчальними й науковими виданнями з історії Голокосту на теренах України - ми готові допомогти.
[Докладніше] -
Міжнародна наукова конференція „Європейські орієнтири політичної й духовної консолідації українського суспільства”
Конференція відбудеться 1–2 червня 2023 року в м. Переяславі. Співорганізатори наукового заходу:
- Університет Григорія Сковороди в Переяславі
- Стамбульський фонд науки та культури (Туреччина)
- Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України
- Рада молодих вчених Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України
-
Україна – Ізраїль: історія взаємовідносин. До 75-ї річниці проголошення держави Ізраїль
Сіоністська федерація України (СФУ) та Міжнародна міждисциплінарна сертифікатна програма з юдаїки у співпраці з Інститутом сходознавства ім. А, Ю. Кримського НАНУ,
Центром близькосхідних досліджень та Студією "ДІєСлово" за підтримки Департаменту Всесвітньої сіоністської організації (ВСО) зі зв'язків із громадянами Ізраїлю за кордоном запрошують вас взяти участь у Міжнародній конференції "Україна – Ізраїль: історія взаємовідносин”, яка присвячена 75-й річниці проголошення Незалежності Держави Ізраїль. -
«Роль педагога у впровадженні інноваційних технологій в освітній процес: історія та сьогодення»
Запрошуємо Вас взяти участь у роботі регіональної науково-краєзнавчої конференції
[Докладніше]
«Роль педагога у впровадженні інноваційних технологій в освітній процес: історія та сьогодення», присвячену 100-річчю від дня народження Заслуженого вчителя Української РСР А.П. Кащука, яка відбудеться 11-12 травня 2023 року. -
„Соціальне прогнозування та проєктування майбутнього: перемога, мир та відновлення у післявоєнній Україні”
Запрошуємо до участі в роботі XIIІ Міжнародної наукової конференції „Соціальне прогнозування та проєктування майбутнього: перемога, мир та відновлення у післявоєнній Україні”, яка відбудеться 28 квітня 2023 року
[Докладніше] -
«Молодь розмірковує про Голокост: мультимедійні прогулянки Iwalk»
Наші партнери Освітній центр "Простір толерантності" 20-24 квітня 2023 року проведе 3-денний семінар «Молодь розмірковує про Голокост: мультимедійні прогулянки Iwalk» в Польщі для команд українських вчителів і старшокласників.
[Докладніше] -
Вебінар «Що робить місця пам’ятними? Автентичні та символічні місця пам’яті та їх особливості»
Вебінар відбудеться 19 квітня 2023 року в рамках проєкту «Молодь розмірковує про Голокост та Другу Світову війну»
[Докладніше] -
Круглий стіл «Криза політичного розвитку в Україні»
18 квітня 2023 року, об 11:00, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України проводитиме круглий стіл з обговорення специфіки криз політичного розвитку в Україні та їх трансформації під впливом повномасштабної російської військової агресії.
[Докладніше] -
„Євроінтеграційні процеси в Україні: історичні, культурні, політико-правові та психологічні аспекти
Запрошуємо до участі в роботі Міжнародної науково-практичної конференції „Євроінтеграційні процеси в Україні: історичні, культурні, політико-правові та психологічні аспекти”
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Відбудова України: Люди, Ідеї, Технології та Ресурси»
Конференція 28 березня 2023 року і буде присвячена проблемам повоєнного відновлення України, повернення та реінтеграції українських науковців. Конференція організована Комітетом Наукових Стипендіатів AUFF-Україна при Орхуському Інституті Провідних Досліджень Орхуського університету (Данія).
[Докладніше] -
Міжнародний форум партнерства Меморіал «Яд Вашем»
Міжнародна школа вивчення Голокосту Меморіалу «Яд Вашем» запрошує освітян з різних країн Європи на спеціальний міжнародний партнерський форум, що відбудеться в Єрусалимі 13-15 березня 2023 року. Дискусії під час роботи форуму будуть навколо питань щодо сучасних викликів у викладанні історії Голокосту, вироблення нової стратегії та планів в царині Holocaust Education
[Докладніше] -
Війна росії проти України. Вплив на культуру та політику історичної пам’яті
Єврейський Музей Берліну 14 лютого 2023 року запрошує на дискусію з державним міністром культури Німеччини Клаудією Рот, д-ром Андреа Деспот, д-ром Анатолієм Подольським (онлайн) та Флоріане Азолай. З кінця лютого 2022 року росія веде загарбницьку війну проти України з порушенням міжнародного права. У тіні гострої гуманітарної катастрофи в Україні виникає ще одна загроза: фундаментальна інструменталізація історії.
[Докладніше] -
Учнівський конкурс «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського Термін подання заявок продовжено
Шановні колеги та колежанки! Приймання заявок на щорічний конкурс дослідницьких і
[Докладніше]
творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського продовжено!!
Чекаємо на Ваші онлайн-заявки до 10 лютого включно -
Положення про ХХІІІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського (2022 – 2023 навчальний рік)
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2022-2023 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше] -
Exodus-2022: свідчення єврейських біженців російсько-української війни
Київська міська єврейська громада за підтримки німецької фундації EVZ та інших партнерів запрошує Вас стати учасниками проекту Exodus-2022
Вперше після Другої світової війни та утворення держави Ізраїль у світі з'явилися десятки тисяч єврейських біженців. Для деяких із них це друга евакуація - перша була 1941-го від нацистів, друга - навесні 2022-го від росіян. Проєкт пропонує цикл відео зустрічей із цими двічі біженцями та Holocaust survivors, готовими поділитися своїми дивовижними історіями з двох епох.
[Докладніше] -
Презентація книжки Юрія Бірюльова
13 грудня о 16:00 у Львові відбудеться презентація книжки Юрія Бірюльова "Єврейська архітектурна спадщина Львова"
[Докладніше] -
VI Міжнародна науково-практична конференція
«Геноцид як зброя у боротьбі проти української нації в ХХ-ХХІ ст.: інтердисциплінарні підходи»
до 90-х роковин Голодомору-геноциду
[Докладніше] -
Міжнародний науково-методичний семінар “Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності”
Шановні колеги![Докладніше]
Запрошуємо Вас взяти участь у міжнародному науково-методичному семінарі “Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності” для вчителів історії закладів середньої освіти м. Києва. Семінар організовано Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні -
Просвітницький проєкт «Війни Ізраїлю»
Протягом вересня-жовтня 2022 року Студія «Діє-Слово» розпочинає проєкт «Війни Ізраїлю», який складається з низки лекцій, присвячених найбільш критичним епізодам в історії єврейської держави.
[Докладніше] -
Оголошуємо набір учасників на четвертий семінар-школу «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»
Семінар-школа є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага). Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція Повертаючи східногалицьке єврейство із забуття: до сторіччя Якова Хонігсмана 6–7 грудня 2022, Львів
Організатор: Українська асоціація юдаїки
Українська асоціація юдаїки оголошує прийом заявок на міжнародну наукову конференцію, присвячену сторіччю з дня народження Якова Хонігсмана (1922–2008).
[Докладніше] -
КАФЕДРА ІСТОРІЇ НАУКМА ОГОЛОШУЄ НАБІР ДО МАГІСТРАТУРИ НА ОСВІТНЬО-НАУКОВУ ПРОГРАМУ «ІСТОРІЯ» НА 2022 – 2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
Програма спрямована на підготовку магістрантів до професійної академічної та експертної діяльності. З цією метою викладачами кафедри розроблено навчальні дисципліни, які включають науково-дослідницькі семінари з історії України та регіону, а також низку курсів з теорії і практики історії, міських та комунікативних студій, імперіології, історичної науки тощо.
[Докладніше] -
Магістерська програма з юдаїки. День відкритих дверей
Шановні друзі! Запрошуємо Вас на день відкритих дверей (онлайн) наших партнерів! У неділю 31 липня 2022 року о 17:00 (за київським часом) Ви зможете познайомитися з викладачами, керівниками та випускниками магістерської програми з юдаїки в Національному університеті "Києво-Могилянська академія".
[Докладніше] -
"Війни в Україні у 20-21-му століттях: ЗМІ, експерти, дезінформація"
Міжнародна щорічна наукова конференція Німецько-Української Комісії істориків, яка відбудеться у Регенсбурзі (Німеччина) 19-21 жовтня 2022 року.
[Докладніше] -
“Як говорити про Голокост після 24.02.?” Запрошуємо до робочої групи
У 2022 році ми вирішили відмовитися від традиційного вже майже 10 років формату Літнього освітнього семінару-школи для вчителів. Зважаючи на активні воєнні дії, на військову агресію росії, спрямовану на нашу країну з 2014 року, яка вибухнула з новою силою 24.02., ми відчуваємо потребу усвідомити те, що з нами усіма зараз відбувається та які наслідки це може мати для майбутньої освіти про Голокост і Другу світову війну. Цей процес ми хотіли б розділити з учасниками й учасницями наших освітніх заходів, коліжанками та колегами освітянами.
[Докладніше] -
Всеукраїнська науково-практична конференція «Розвиток основних напрямів соціогуманітарних наук: проблеми та перспективи»
9-10 червня 2022 року Дніпровський державний університет, кафедра соціології проводять наукову конференцію «Розвиток основних напрямів соціогуманітарних наук: проблеми та перспективи»
[Докладніше] -
Термін подання робіт на Конкурс подовжено до 31 травня 2022 року
Шановні колеги і коліжанки!!! 10 квітня 2022 сплив термін подачі робіт на Всеукраїнський конкурс "Історія і уроки Голокосту" ім. І.Б.Медвинського. Ми щиро вдячні всім учням і керівникам, які вчасно надіслали свої роботи! Ви - наші герої, адже, попри воєнний стан, довели, що цінності, культура і освіченість - це ті риси, які роблять українців Нацією з великої літери!
[Докладніше] -
Онлайн-семінар «Переосмислення Другої світової війни під час сучасного вторгнення Росії в Україну»
Другий онлайн-семінар серії «Історики і війна: переосмислення майбутнього» відбудеться 26 травня, у четвер, о 19:00-20:30 за київським часом. Метою серії семінарів є обговорення питань як і наскільки війна в Україні змінює наше сприйняття минулого та професію істориків.
[Докладніше] -
Дискусія «Руйнування міфології травневих дат»
Запрошуємо до длискусії 24 травня о 19.00. Травень насичений пам’ятними датами, що болять нам, а цього року це відчувається особливо гостро.
[Докладніше]
Усі ці «дні» пов’язані між собою, а невивчені уроки історії трансформувалися у повномасштабну війну. -
Відкрита онлайн-лекція «Україна у війні. Історичні паралелі з минулим. Шлях до Перемоги над ворогом»
22 квітня 2022 р. о 12.00 відбудеться відкрита онлайн-лекція керівнику Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолія Подольського «Україна у війні. Історичні паралелі з минулим. Шлях до Перемоги над ворогом.» Організатори заходу: Національний університет біоресурсів і природокористування, гуманітарно-педагогічний факультет та УЦВІГ
[Докладніше] -
Відкрита онлайн-лекція «Українські євреї в історії XX cтоліття»
12 квітня 2022 р. Рада єврейських емігрантських громадських організацій (Нью-Йорк) спільно з Українським центром вивчення історії Голокосту запрошує всіх бажаючих відвідати відкриту онлайн-лекцію д-ра Анатолія Подольського «Українські євреї в історії XX cтоліття»
[Докладніше] -
Захід солідарності з Україною «Українські дослідники війни, геноциду та Голокосту»
Шановні колеги, дозвольте звернути Вашу увагу на черговий онлайн-захід, Ukrainian Scholars on War, Genocide, and the Holocaust (1 квітня 2022), за участі наших колег Юлії Абібок, Анатолія Подольського, Ігоря Дворкіна та Артема Харченка. Моелрувати захід буде д-р Наталя Лазар (Музей Голокосту у Вашингтоні)
-
Вебінар в Музеї історії гетто Варшави
Музей історії гетто Варшави запрошує всіх бажаючи на відкритий вебінар по темі / Доля єврейських громад України під час операції "Райнхард", 1942 р.: на прикладі дистрикту "Галичина"”, Вебінар вестиме український історик, керівник Українського центру вивчення історії Голокосту д-р Анатолій Подольський
[Докладніше] -
Положення про ХХІІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського (2021 – 2022 навчальний рік)
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2021-2022 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше] -
XV щорічний круглий стіл До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
27 січня 2022р. у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту вже в п’ятнадцятий раз відбудеться круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти». За ініціативи Українського центру вивчення історії Голокосту у співпраці з Goethe-Institut в Україні міжнародні експертки та експерти презентують та обговорюють актуальні теми та нові імпульси.
[Докладніше]
-
Волонтерські проекти у Німеччині та Польщі.
Запрошуємо Вас приєднатися до волонтерських програм у Німеччині та Польщі та взяти участь в одному з проектів. Допомагаючи волонтером в одній з громадських організації у Польщі чи Німеччині Ви набуте нового досвіду, відкриєте для себе нові можливості та познайомитися з цікавими людьми.
Проекти триватимуть 12 місяців і розпочинаються з 01.09.2022.
Взяти участь можуть молоді люди віком від 18 до 30 років.
Дедлайн подання документів –15 січня 2022 року.
[Докладніше] -
Виставка «(Не) дитячі історії» в Харківському національному університеті В.Н. Каразіна
13-17 грудня 2021 р. у межах заходів щодо вшанування 80-х роковин початку Голокосту на теренах України в приміщенні ХНУ ім. В. Н. Каразіна відбудеться тематична виставка «(Не)дитячі історії», підготовлена Українським центром вивчення історії Голокосту. Екскурсії проводитимуть студентки історичного факультету, що пройшли спеціальний курс гідів від УЦВІГ.
[Докладніше] -
«Сад відпливає»: презентація книги Іди Фінк у Києві
У понеділок, 25 жовтня, о 19:00 в київській книгарні «Zakapelok» (вул. Верхній Вал, 62) відбудеться презентація книги Іди Фінк «Сад відпливає». Збірку оповідань про долю євреїв під час Другої світової війни обговорюватиме перекладачка книги Наталка Римська і директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський.
[Докладніше] -
Міжнародний літературно-мистецький фестиваль «Повернення Іди Фінк»
22-23 жовтня 2021 року у Збаражі відбудеться Фестиваль, присвячений життю і творчості Іди Фінк, письменниці, що пережила Голокост на теренах Східної Галичини
[Докладніше] -
Пам’ять Бабиного Яру і Голокосту: наукові та суспільно-політичні виміри
Міжнародна наукова конференція до 80-х роковин початку розстрілів у Бабиному Яру. 23-24 вересня 2021 р., м. Київ
[Докладніше] -
«Пам’ять нетлінна: Голокост на теренах нашого краю»
13-14 вересня 2021 року у м. Бердичіві відбудеться Міжнародна наукова-краєзнавча конференція.
Організаторами конференції є Національна спілка краєзнавців України у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту, Фондом «Меморіал убитим євреям Європи (м. Берлін) та іншими інституціями.
[Докладніше] -
Оголошуємо набір учасників на третій семінар-школу «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»
Семінар-школа є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага). Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні.
[Докладніше] -
Презентація видань Центру на Х Книжковому Арсеналі
25 червня 2021 року на Х Книжковому Арсеналі у Києві вперше за свою історію Український центр вивчення історії Голокосту буде презентувати свої видання: наукову, педагогічну літературу, спогади.
[Докладніше] -
Літня школа зі студій Голокосту в Україні
Оголошується набір на проведення Літньої школи зі студій Голокосту. Ми раді повідомити, що багаторічна співпраця Українського центру вивчення історії Голокосту з Центром перспективних досліджень Голокосту імені Джека, Джозефа і Мортона Менделів Меморіального музею Голокосту США та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка продовжується!
[Докладніше] -
Оголошуємо набір на щорічний освітній семінар-школу «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять»
Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) та за підтримки Асоціації єврейських громадських організацій та общин України (ВААД України) оголошує набір учасників освітнього семінару-школи «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять».
-
Історія Голокосту. Онлайн діалог між Україною та Польщею
Український центр вивчення історії Голокосту разом з партнерами - Музеєм історії польських євреїв Полін (м. Варшава) та Меморіалом Шоа (м. Париж), за фінансової підтримки Claims Conference - ОГОЛОШУЄ НАБІР УЧАСНИКІВ міжнародного семінару "Історія Голокосту. Онлайн діалог між Україною і Польщею", який відбудеться впродовж першої декади червня 2021 року (орієнтовно - 1,5,9,11 червня).
[Докладніше] -
ХХІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського. Останній термін подання робіт – 10 квітня!
Шановні вчителі і учні, нагадуємо Вам! Виконані роботи необхідно подати до 10 квітня 2021 року. Захист робіт відбудеться в травні 2021 р. Про формат проведення захисту робіт організатори повідомлятимуть окремо.
[Докладніше] -
Ідеологія і практика націонал-соціалізму. Лекція Анатолія Подольського в Рівному
Запрошуємо відвідати лекцію історика Анатолія Подольського (директора Українського центру вивчення історії Голокосту) «Ідеологія і практика націонал-соціалізму. Щодо питання брутального злочину тоталітарної держави проти людських спільнот у ХХ столітті». Публічна лекція відбудеться 31 березня 2021 о 17.00 год. в м. Рівне
Проєкт “Стежками пам’яті” реалізується ГО “Мнемоніка” в партнерстві з ГО “Інша Освіта” та
[Докладніше]
“Centropa” за дружньої фінансової підтримки фонду EVZ. -
Вебінар в рамках проекту «(Не) дитячі історії
Запрошуємо на вебінар-обговорення цих питань через нову мультимедійну виставку “(Не)Дитячі історії”. Поки наша виставка готується відвідати наступне місто, наступну школу, ми поговоримо про можливості її використання онлайн.
Для участі у вебінарі заповніть реєстраційну форму за посиланням:
[https://forms.gle/Dv7cRrbtF9aVx2C79]
Вебінар відбудеться 26.03 о 17:00. Усі учасники отримають сертифікати.
[Докладніше] -
Положення про ХХІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського 2020 – 2021 навчальний рік
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2020-2021 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше] -
XIV щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
Запрошуємо вчителів та учнів, випускників проєктів УЦВІГу, приєднатися до відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту 27 січня 2021 року. XIV щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» відбудеться 27 січня 2021 року у форматі онлайн-марафону.
[Докладніше] -
Онлайн-презентація українського перекладу книжки Венді Лауер «Фурії Гітлера. Німецькі жінки у нацистських полях смерті»
Український центр вивчення історії Голокосту запрошує на онлайн-презентацію українського перекладу книжки американської дослідниці Венді Лауер «Фурії Гітлера. Німецькі жінки у нацистських полях смерті».
[Докладніше] -
Наступна серія вебінарів про пам’ять Бабиного Яру
Ми раді повідомити, що з 29 жовтня починаємо нову серію з восьми вебінарів про пам’ять Бабиного Яру та навчально-методичні ресурси для вчителів, включно з можливостями дистанційного або змішаного навчання.
[Докладніше]
Перший вебінар відбудеться вже цього четверга, 29.10.2020 о 16.00. Ми поговоримо про тих, завдяки кому пам’ять про Бабин Яр існує, про осіб, що вплинули на наші уявлення про Бабин Яр. Також проаналізуємо, як і коли таку розмову інтегрувати в освітній процес.
Другий вебінар відбудеться в неділю, 1.11 о 12.00 та стосуватиметься архітектурних проєктів меморіалізації Бабиного Яру від 1940-х і дотепер.
Реєстрація за посиланням нижче. Чекаємо на Вас. Реєстрація дійсна на усі вебінари проєкту, якщо Ви поставите відповідну позначку у формі.
Точний графік усіх вебінарів та детальні описи кожного можна побачити в розділі «Графік заходів» нашого сайту. -
Виставка "Захистимо память"
23 жовтня 2020 року о 12.00 в Національному музеї історії України у Другій світовій війні
[Докладніше]
відбудеться відкриття тематичної виставки"Захистимо пам'ять", присвяченої вшануванню пам'яті жертв Голокосту в Україні -
Новий проект зі вшанування пам'яті до 80-ої річниці трагедії Бабиного Яру "Один камінь, одне життя - 80 каменів спотикання для Києва"
Український центр вивчення історії Голокосту запрошує київських вчителів та школярів, заклади неформальної освіти, громадські організації, що працюють з підлітками, освітні центри до участі в проекті зі вшанування пам'яті до 80-ої річниці трагедії Бабиного Яру "Один камінь, одне життя - 80 каменів спотикання для Києва".
[Докладніше] -
Оголошуємо додатковий набір учасників на другий семінар-школу «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»
Семінар-школа є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага). Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні.
Майбутні учасники школи мають продемонструвати певний досвід викладання про Голокост, а також мотивацію продовжувати навчати про Голокост і права людини після участі у школі.
Участь в усіх заходах програми є обов’язковою! Семінар-школа буде проходити онлайн.
Кінцевий термін реєстрації 16 жовтня 2020 року.
Очікуйте на підтвердження участі до 20 жовтня 2020 року.
[Докладніше] -
АНГЛОМОВНИЙ ОНЛАЙН КУРС «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього» Навчання про історію Голокосту і права людини
Якщо Ви володієте англійською та бажаєте дізнатися більше про навчання історії Голокосту та права людини, пропонуємо Вашій увазі онлайн-курс наших колег з Інституту Ольги Ленгель.
Деталі про курс та вимоги до учасників у доданому файлі.
Дедлайн подачі заявок – 11 вересня. -
Проект “Захистимо пам’ять”/ “Мережа пам’яті” готується до нового етапу
Ми радіємо продовженню проекту «Захистимо пам’ять» у новому форматі та хочемо поділитися з Вами інформацією від команди проекту, частиною котрої УЦВІГ є вже багато років!
[Докладніше] -
Оголошуємо набір учасників на другий семінар-школу «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»
Семінар-школа є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага). Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні.
[Докладніше] -
Оголошуємо набір на щорічний освітній семінар-школу «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять» (м. Кам’янець-Подільський, липень 2020 р.)
Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) та за підтримки Асоціації єврейських громадських організацій та общин України (ВААД України) та посольства Держави Ізраїль в Україні оголошує набір учасників освітнього семінару-школи «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять».
[Докладніше] -
Міжнародний конкурс «Голокост в історії родини»
Наші колеги з білорусько-німецького проекту «Историческая мастерская» оголошують прийом заявок на міжнародний конкурс «Холокост в истории семьи». Взяти участь може молодь віком від 16 до 23 років. Учасники надають матеріали як з історії Голокосту в своїй родині, так і історії, які вони чули від своїх рідних, сусідів, знайомих.
Для участі у Конкурсі необхідно до 15 травня 2020 року надіслати на електронну пошту klarisa1903@yandex.ru
[Докладніше] -
Оголошуємо набір учасників на освітній курс «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення» (Київ – Берлін, травень – грудень 2020)
Український центр вивчення історії Голокосту спільно з Музеєм та Меморіалом «Будинок Ванзейської конференції» оголошують набір учасників освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення».
[Докладніше] -
Літня школа з історії Голокосту в Україні 6-17 липня 2020 р., Київ
Центр перспективних досліджень Голокосту імені Джека, Джозефа і Мортона Менделів Меморіального музею Голокосту США у співпраці з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Українським центром вивчення історії Голокосту оголошують про проведення спільної програми. Літня школа організовується для осіб, зацікавлених у дослідженні та викладанні університетських курсів з єврейської історії та студій Голокосту в Україні. Програма проводитиметься на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
[Докладніше] -
ОГОЛОШУЄМО КОНКУРС навчально-методичних розробок з використанням матеріалів проекту «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії»
Проект «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» присвячений пошуку шляхів (від)творення пам’яті про всі трагедії Бабиного Яру та обговоренню актуальності пам’яті про Бабин Яр в історії та сьогоденні.
Щоб заохотити освітян користуватися матеріалами проекту, а також щоб забезпечити обмін досвідом та наповнення інтерактивного ресурсу, оголошуємо у 2020 році конкурс на найкращі навчально-методичні розробки заходів з використанням матеріалів проекту.
Навчально-методичну розробку має створено з використанням інтерактивного конструктора занять – частини Інтерактивного путівника для вчителя
[Докладніше] -
13-тий міжнародний семінар Trans.History, який відбудеться в місті Чернівці.
Набір відкритий для освітян, журналістів, представників громадських організацій в Україні.
[Докладніше] -
Положення про ХХ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського 2019 – 2020 навчальний рік
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2019-2020 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського. Особи, що бажають взяти участь у конкурсі, подають заявки до Українського центру вивчення історії Голокосту за [посиланням]
Заявки необхідно подати до 10 лютого 2020 року
[Докладніше]
Виконані роботи необхідно подати до 10 квітня 2020 року
Захист робіт відбудеться наприкінці травня 2020 р. у м. Києві -
Виставка «Зневажений геноцид» відкрилась у Полтаві
2 грудня 2019 р. відбулося урочисте відкриття виставки «Зневажений геноцид» у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.
[Докладніше] -
Виставка «Зневажений геноцид» відкрилась у Черкасах
У приміщенні Черкаського обласного краєзнавчого музею 8 листопада було проведено семінар для викладачів та відкриття виставки «Зневажений геноцид. Доля ромів у зоні німецької окупації України». Виставка працюватиме 8 по 22 листопада.
[Докладніше] -
Відкриття та експонування виставки «Зневажений геноцид»
30 вересня о 16.00 у Національному музеї історії України у Другій світовій війні (Київ) о 16.00 відбудеться відкриття виставки міжнародного проекту «Зневажений геноцид». Доля ромів у зоні німецької окупації України під час Другої світової війни.
[Докладніше] -
Лекція: "Бабин Яр: масове вбивство і пам’ять про нього"
Про історію трагедії в Бабиному Яру у вересневі дні 1941 року та історії пам'ятей про ці події в післявоєнному СРСР та незалежній Україні - про це все у лекції директора Українського центру вивчення історії Голокосту д-ра Анатолія Подольського
[Докладніше] -
«Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього» Навчання про історію Голокосту і права людини. Науково-методичний семінар
«Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього» – оголошуємо про прийом заявок до участі в семінарі-школі з навчання про історію Голокосту і права людини, який відбудеться 1-5 листопада 2019 року в Києві.
[Докладніше] -
Наукові видання проекту «Захистимо пам'ять»
У рамках проекту «Захистимо пам'ять» Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки берлінського Фонду «Меморіал убитим євреям Європи» упродовж літа-осені 2019 року видав історичні брошури про місця проекту на теренах Житомирської і Вінницької областей, де були встановлені меморіали жертвам Голокосту і геноциду ромів.
[Докладніше] -
Виставка «Зневажений геноцид» відкрилась у Луцьку
Виставка «Зневажений геноцид» з 13 по 27 вересня експонується в приміщенні Волинського краєзнавчого музею. Виставка покликана донести до якомога ширшої української та європейської аудиторії історію геноциду ромів України за часів нацизму. У полі зору також дискримінація ромського населення та боротьба з нею сьогодні – як в Україні, так і в Німеччині.
[Докладніше] -
Презентація міжнародного проекту «Захистимо пам'ять»
12 вересня 2019 р. в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація діяльності проекту "Захистимо пам’ять" (спільний проект Українського центру вивчення історії Голокосту з Фондом "Меморіал убитим євреям Європи" в Берліні та іншими партнерами) в Україні та анонс відкриття нових Меморіалів на місцях масових убивств українських євреїв на теренах Житомирської і Вінницької областей, що відбудуться 16-19 вересня 2019 року
[Докладніше] -
"International Training on Holocaust Education – Entangled History as a perspective for non-formal education".
Запрошуємо молодих дослідників, тренерів, освітян зголошуватись до участі у міжнародному проєкті "International Training on Holocaust Education – Entangled History as a perspective for non-formal education".
[Докладніше] -
Видання проекту «Захистимо пам’ять»
Український центр вивчення історії Голокосту оголошує про появу нової рубрики на сторінці видань Центру. Це рубрика Видання проекту" Захистимо пам'ять", яка містить мікроісторичні дослідження про життя та загибель євреїв та ромів у населених пунктах різних областей України, де у рамках проекту "Захистимо пам'ять" були встановлені меморіали жертвам націонал-соціалістичної Німеччини.
[Докладніше] -
Stories that Move
Запрошуємо освітян взяти участь в циклі вебінарів, присвячених ознайомленню з міжнародною освітньою онлайн-платформою Stories that Move.
З травня до жовтня 2019 року будуть проведені 6 безкоштовних вебінарів.
[Докладніше] -
«Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення».
Український центр вивчення історії Голокосту (Київ) спільно з Музеєм та Меморіалом «Будинок Ванзейської конференції» (Берлін) оголошують проводять Освітній курс «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення». (червень-листопад, 2019. Київ-Берлін)
[Докладніше] -
Український центр вивчення історії Голокосту оголошує проведення в 2019 році освітнього семінару-школи з історії Голокосту на теренах України
Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) та за підтримки Асоціації єврейських громадських організацій та общин України (ВААД України) та посольства Держави Ізраїль в Україні оголошує набір учасників Освітнього семінару-школи з історії Голокосту в Україні та проблем викладання цієї тематики в школах України.
[Докладніше] -
Центр студій політики пам’яті та публічної історії «Мнемоніка NGO «CSMP «Mnemonics» запрошує подавати матеріали для участі...
Центр студій політики пам’яті та публічної історії «Мнемоніка NGO «CSMP «Mnemonics» запрошує подавати матеріали для участі в VІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Політика пам’яті в теоретичному та практичному вимірах». Конференція відбудеться 3–4 травня 2019 року у м. Рівне.
[Докладніше] -
Положення про ХІХ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського 2018 – 2019 навчальний рік
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2018-2019 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше] -
Оголошуємо про подання заявок для участі в науково-методичному семінарі "Голокост і масове насильство на теренах України в першій половині ХХ століття"
Семінар проводиться для вчителів історії та інших суспільних дисциплін з Львівської, Івано-Франківської, Тернопільскої, Волинської та Рівненської областей.
Семінар відбудеться 9 – 11 травня 2019 р. у м. Львові.
Дедлайн: до 8 квітня 2019 р.
[Докладніше] -
Літня школа із вивчення історії Голокосту для молодих науковців і аспірантів
The Jack, Joseph and Morton Mandel Center for Advanced Holocaust Studies Меморіального музею Голокосту США у співпраці з КНУ ім. Тараса Шевченка та Українським центром вивчення історії Голокосту оголошує прийом заявок до участі в Літній школі із вивчення історії Голокосту в Україні для молодих науковців і аспірантів
[Докладніше] -
Новий інтерактивний ресурс для освітян
Ми раді представити новий інтерактивний ресурс – Путівник для вчителя про пам’ять Бабиного Яру та багатогранну історію цього трагічного місця.
[Докладніше] -
Презентація книжки Р. Кувалека у Львові
З 4 грудня 2018 року у Львові відбулась презентація нової книги Українського центру вивчення історії Голокосту - переклад книги Роберта Кувалека "Табір смерті у Бержеці".
[Докладніше] -
Літня школа "Що залишилося? - Ландшафти пам'яті Другої світової війни
Літня школа "Що залишилося? - Ландшафти пам'яті Другої світової війни
[Докладніше] -
Освітний семінар-школи з історії Голокосту на теренах України
Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) та за підтримки Євразійського єврейського конгресу та посольства Держави Ізраїль в Україні оголошує набір учасників Освітнього семінару-школи з історії Голокосту в Україні
[Докладніше] -
Український центр вивчення історії Голокосту оголошує проведення в 2018 році освітнього семінару-школи з історії Голокосту на теренах України
Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) та за підтримки Євразійського єврейського конгресу та посольства Держави Ізраїль в Україні оголошує набір учасників Освітнього семінару-школи з історії Голокосту в Україні
[Докладніше] -
ІІІ літня школа з вивчення історії Голокосту в Україні.
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Центр перспективних досліджень Голокосту ім. Джека, Джозефа і Мортона Манделів Меморіального музею Голокосту Сполучених Штатів Америки у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту оголошують про проведення 2-12 липня 2018 р. ІІІ Літньої школи з вивчення історії Голокосту в Україні. Дедлайн – 15 квітня 2018 р.
[Докладніше] -
Освітний курс "Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення"
Оголошення на участь в освітньому курсі для студентів, аспірантів та молодих науковців
Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення
(Київ – Берлін, травень – листопад 2018)
[Докладніше] -
Міжнародний проект «Зневажений геноцид» Освітня подорож 31 серпня – 9 вересня 2018 р.
Шукаємо учасників!
Учасники проекту братимуть інтерв’ю у свідків подій, відвідають місця масових убивств ромів та зустрінуться з місцевими громадськими активістами.
[Докладніше] -
V конференція "Політика пам’яті в теоретичному та практичному вимірах"
Конференція відбудеться 11–12 травня 2018 року у м. Рівне в межах проекту«Палімпсести пам’яті», який здійснюється ГО «ЦСПП «Мнемоніка» в партнерстві з Українським центром вивчення історії Голокосту та іншими інституціями.
[Докладніше] -
Оголошуємо про нову збірку навчально-методичних матеріалів з історії Бабиного Яру
Бабин Яр: пам’ять на тлі історії. Путівник для вчителя: збірник навчально-методичних розробок шкільних занять на основі віртуальної виставки та документального фільму / Ред.-упор. В. Бобров. – Київ: Український центр вивчення історії Голокосту, 2017. – 156 с.
[Докладніше] -
Як і коли говорити з учнями про пам’ять Бабиного Яру. Презентація збірника навчальних занять «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії. Путівник для вчителя»
10 та 11 квітня 2018 р. для вчителів історії та заступників з виховної роботи шкіл Шевченківського району міста Києва було проведено одноденні семінари, присвячені презентації нового ресурсу проекту «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії».Проект «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» присвячений пошуку шляхів (від)творення пам’яті про трагедію Бабиного Яру та про Бабин Яр як місце в сьогоднішньому українському суспільстві та, передусім, серед учнівської молоді. Нове видання – це збірка навчально-методичних розробок шкільних занять на основі матеріалів віртуальної виставки «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» та документального фільму «Бабин Яр у пошуках пам’яті».
[Докладніше] -
Літня школа "Що залишилося? - Ландшафти пам'яті Другої світової війни
Меморіал "Концентраційний табір Флоссенбюрг" у співпраці з Кафедрою південно-східної та східної історії університету Регенсбурга, Програмою публічної історії Українського Католицького університету (Львів) та Німецько-українською історичною комісією запрошують студентів та аспірантів подавати заявки на участь у Літній школі "Що залишилося? - Ландшафти пам'яті Другої світової війни".
[Докладніше] -
Положення про ХVІІІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського 2017 – 2018 навчальний рік.
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки ЄАЄК та Посольства Держави Ізраїль в Україні повідомляє про проведення у 2017-2018 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського.
[Докладніше] -
Семінар-школа з історії Голокосту на теренах України
Український центр вивчення історії Голокосту Оголошує провелення в 2017 році освітнього семінару-школи з історії Голокосту на Теренах України
[Докладніше] -
Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення
Оголошення на участь в освітньому курсі для студентів,аспірантів та молодих науковців
[Докладніше]
Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення (Київ – Берлін, травень – листопад 2017) -
Нове видання Українського центру вивчення історії Голокосту Мікаель Гауптман «Забуті могили»
У серії «Бібліотека спогадів про Голокост» побачило світ нове видання. Це спогади Мікаеля Гауптмана «Забуті могили»
[Докладніше] -
Проект з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії
Увага! Відкрито реєстрацію
[Докладніше]
Проект з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії -
Виставки, присвячені 75-м роковинам трагедії Бабиного Яру
Виставки, присвячені 75-м роковинам трагедії Бабиного Яру
[Докладніше]
До 75-х роковин трагедії у Бабиному Яру багато з наших колег та партнерів підготували тематичні виставки та експозиції. Ми пропонуємо Вам огляд тих виставок, до підготовки яких був дотичний Український центр вивчення історії Голокосту -
Міжнародна конференція «Суперечливі спогади про складне минуле. Східна Європа крізь призму історичних подій XX століття»
Федеральний центр політичної освіти / bpb щиро запрошує Вас на міжнародну конференцію «Суперечливі спогади про складне минуле. Східна Європа крізь призму історичних подій XX століття». Захід буде проходити з 30 вересня по 2 жовтня 2016 р. у Президент Готелі у м. Київ.
[Докладніше] -
Проект з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії
Український центр вивчення історії Голокосту радий оголосити про початок нового проекту в сфері протидії антисемітизму, ромофобії, упередженням та ворожнечі
[Докладніше] -
Віртуальна виставка «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії»
Відтепер на сайті Громадського комітету для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру ви можете відвідати віртуальну виставку «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії»
[Докладніше] -
Курс Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення (Київ – Берлін, травень – вересень 2016)
Український центр вивчення історії Голокосту спільно з Музеєм та Меморіалом «Будинок Ванзейської конференції» оголошують відбір учасників освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення».
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Чи беремо ми уроки з історії? Культура пам’яті як шлях до європейського порозуміння»
Міжнародна конференція «Чи беремо ми уроки з історії? Культура пам’яті як шлях до європейського порозуміння»
[Докладніше]
Варшава, 27-30 жовтня 2016 року -
Освітній семінар-школа з історії голокосту на теренах україни
Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Музеєм «Яд Вашем» (Єрусалим) та за підтримки Євразійського єврейського конгресу та посольства Держави Ізраїль в Україні оголошує набір учасників освітнього семінару-школи з історії Голокосту в Україні та проблем викладання цієї тематики в школах України.
[Докладніше] -
Публічна дискусія: «Український націоналізм та євреї (1920-1950-ті рр.)»
20 травня 2016 року о 15.00 Центр дослідження міжетнічних відносин Східної Європи, у співпраці з НаУКМА та Українською асоціацією юдаїки проведуть публічну дискусію: «Український націоналізм та євреї (1920-1950-ті рр.)» Захід відбуватиметься у приміщенні музею НаУКМА – м. Київ, вулиця Сковороди, 2.
[Докладніше] -
Міжнародна наукова конференція «Вивчення викладання Голокосту» (Люцерн, Швейцарія, 14-17 лютого 2016 р.)
Від імені керівного комітету з вивчення освіти та викладання Міжнародного альянсу у справах увічнення пам’яті жертв Голокосту (IHRA) та Університету освіти вчителів в Люцерні (PH Luzern), Швейцарія, маємо честь оголосити про проведення заключної конференції проекту «Дослідження процесу викладання історії Голокосту», який здійснювався Міжнародним альянсом у справах увічнення пам’яті жертв Голокосту. Конференція відбудеться в Університеті освіти вчителів, м. Люцерн, Швейцарія.
[Докладніше] -
Семінар для освітян-випускників Міжнародної школи вивчення та викладання історії Голокосту у Яд Вашем.
Яд Вашем оголошує прийом заявок на участь у міжнародному семінарі випускників освітньої програми Міжнародної школи вивчення та викладання історії Голокосту.
[Докладніше] -
Міжнародна освітня подорож: "Перспективи загальноєвропейської культури пам'яті"
Український центр вивчення історії Голокосту запрошує істориків та журналістів взяти участь в міжнародному науковому та освітньому проекті: "Перспективи загальноєвропейської культури пам’яті – Освітня подорож істориків і журналістів в Польщу та Німеччину" Ініціатором цього проекту виступає Міжнародний освітній центр у Дортмунді (IBB Dortmund ) за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
[Докладніше] -
Подіумна дискусія «Друга світова війна: глобальний вимір – український погляд» 9 жовтня 2015 року
Iнститут історії україни нану
український інститут національної пам’яті
київський національний університет імені тараса шевченка
громадський комітет для вшанування пам’яті жертв бабиного яруподіумна дискусія
[Докладніше]
«друга світова війна: глобальний вимір – український погляд»
9 жовтня 2015 року -
Анонс семинара для историков, социологов, политологов и Культурологов в Яд Вашем
Международная школа изучения Холокоста, Яд Вашем, приглашает принять участие в семинаре "Вторая Мировая война и Катастрофа еврейского народа".
[Докладніше]
Цель семинара - представить ученым из стран бывшего СССР, чьи научные интересы связаны с новейшей историей, различные подходы к изучению и пониманию темы Второй мировой войны через призму Катастрофы европейского еврейства. Приглашаем к участию историков, социологов, политологов и культурологов - преподавателей, магистрантов и аспирантов высших учебных заведений из стран бывшего СССР. -
Літня школа "Єврейська історія, багатоетнічне минуле та спільна спадщина: міський досвід у Центральній та Східній Європі".
Центр міської історії запрошує подавати заявки на участь в літній школі 2015 р. "Єврейська історія, багатоетнічне минуле та спільна спадщина: міський досвід у Центральній та Східній Європі".
[Докладніше] -
Десята щорічна літня школа "Навчання про Голокост" у Кракові та Освенцимі
Завдяки співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту в Києві, цього року у програмі зможуть взяти участь також вчителі з України. Заняття проводитимуться фахівцями з Польщі, Ізраїлю та США. У рамках проекту учасники відвідають у тому числі Музей Аушвіц-Біркенау в Освенцимі та фабрику Оскара Шіндлера у Кракові. Програма спрямована на вчителів, які добре володіють польською мовою (усі заняття проводитимуться саме польською) та займаються викладанням теми Голокосту. Участь у програмі безкоштовна (всі навчальні матеріали, проживання, харчування).
[Докладніше] -
Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення (Київ - Берлін, червень - вересень 2015)
Український центр вивчення історії Голокосту спільно з Музеєм та Меморіалом "Будинок Ванзейської конференції" оголошують відбір учасників освітнього курсу "Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення". Освітній курс триватиме протягом червня - вересня 2015 року та складатиметься з навчального семінару в Києві 5-7 червня 2015 р., дистанційного курсу та завершальної навчальної подорожі до Музею та Меморіалу "Будинок Ванзейської конференції" 19-24 вересня 2015 р.
[Докладніше] -
Доступ до архівних матеріалів, пов'язаних з Голокостом
Міжнародний альянс по збереженню пам'яті про Голокост звертається з проханням до тих, хто займається пошуком архівних джерел та відвідує архівні установи та інші сховища, взяти участь у міжнародному опитуванні про труднощі та проблеми, пов'язані з доступом до архівних документів та роботою архівів.
[Докладніше] -
Освітній семінар-школа з історії Голокосту на теренах Украіни
Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Музеєм "Яд Вашем" (Єрусалим) та за підтримки Євро-азійського єврейського конгресу та посольства Держави Ізраїль в Україні влітку 2015 р. планує провести освітній семінар-школу з історії Голокосту в Україні та проблем викладання цієї тематики в школах України.
[Докладніше] -
Міжнародний архітектурний конкурс ідей комплексної організації та благоустрою історико-меморіальної зони «Бабин Яр – Дорогожицький некрополь»
Оголошено про початок відкритого Міжнародного архітектурного конкурсу ідей комплексної організації та благоустрою історико-меморіальної зони «Бабин Яр – Дорогожицький некрополь» у м. Києві, Україна.
[Докладніше] -
ХV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» 2014-2915
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки ЄАЄК та Посольства Держави Ізраїль в Україні повідомляє про проведення у 2014-2015 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких та творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського.
[Докладніше]
Заявки необхідно подати до 10 лютого 2015 року
Виконані роботи необхідно подати до 10 квітня 2015 року
Захист робіт відбудеться наприкінці травня 2015 р. у м. Києві. -
ХV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського 2014 – 2015 навчальний рік.
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки ЄАЄК та Посольства Держави Ізраїль в Україні повідомляє про проведення у 2014-2015 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких та творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського.
[Докладніше]
Заявки необхідно подати до 10 лютого 2015 року
Виконані роботи необхідно подати до 10 квітня 2015 року
Захист робіт відбудеться наприкінці травня 2015 р. у м. Києві. -
Семінар на тему: «Вступ до біографічно-наративного інтерв’ювання»
Центр усної історії Київського національно університету імені Тараса Шевченка запрошує до участі в семінарі на тему: «Вступ до біографічно-наративного інтерв’ювання», організованому спільно з Центром методів у соціальних науках Гетінгенського університету та за сприяння Українського центру вивчення історії Голокосту.
[Докладніше] -
освітній семінар-школи з історії голокосту на теренах україни чернігів, 17 – 22 серпня, 2014 р.
Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) та за підтримки Євро-азійського єврейського конгресу влітку 2014 р. планує провести освітній семінар-школу з історії Голокосту в Україні та проблем викладання цієї тематики в школах України. Семінар проводиться для вчителів історії та інших суспільних дисциплін середніх навчальних закладів України, також запрошуємо до участі колег-вчителів з Білорусі та Молдови. Термін подачі заявки – до 20 липня 2014 р.
[Докладніше] -
Облаштування єврейського цвинтаря та місця масового вбивства євреїв часів Другої світової війни у м. Баранівка Житомирської області.
Оголошення про облаштування єврейського цвинтаря та місця масового вбивства євреїв часів Другої світової війни у м. Баранівка Житомирської області. Список імен загиблих
[Докладніше] -
Літня школа "Єврейська історія та багатоетнічне минуле: дискусії та підходи до вивчення суспільства, культури та спадщини у Центральній та Східній Європі".
Центр міської історії запрошує подавати заявки на участь в літній школі 2014 р. "Єврейська історія та багатоетнічне минуле: дискусії та підходи до вивчення суспільства, культури та спадщини у Центральній та Східній Європі".
[Докладніше] -
Новий розділ "Заповідник"
Новий розділ "Заповідник"
На сайті Громадського комітету "Бабин Яр" відкрито новий розділ "Заповідник":
[Докладніше]
http://www.kby.kiev.ua/komitet/ua/reserve/ -
Міжнародна наукова конференція, присвячена 70-річчю визволення України від гітлерівських окупантів у роки Другої світової війни
Інститут історії України НАН України спільно з Меморіальним комплексом «Національний Музей історії Великої вітчизняної війни 1941-1945 років» планують у жовтні 2014 року провести Міжнародну наукову конференцію «Боротьба за Україну в 1943-1944 роках: влада, збройні сили, суспільство», що буде присвячена 70-річчю визволення теренів України від нацистської окупації.
[Докладніше] -
Єврейська історія та культура Центрально-Східної Європи ХІХ-ХХ ст.
Місце проведення: Центр міської історії, Львів, Україна
[Докладніше]
Дати проведення: 2-27 липня 2012 р.
Термін складання заявок – до 1 квітня 2012 р.
Запрошуємо подавати заявки на участь в третій літній школі 2012 р. -
Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт: " Історія Голокосту та пам'ять про нього"
Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт:
[Докладніше]
" Історія Голокосту та пам'ять про нього"
Подовжено термін подачі заявок до 31 грудня 2012 р. -
Центр досліджень Голокосту при Інституті сучасної історії (Мюнхен) оголошує відкриття конкурсу на отримання стипендій.
Центр досліджень Голокосту при Інституті сучасної історії пропонує два гранти для наукового стажування в Мюнхені терміном до 4-х місяців кожне протягом 2014 року. Пропоновані стипендії надаються дослідникам з метою підтримати та активізувати вивчення історії Голокосту вченими з різних країн.
[Докладніше] -
«Уроки та наслідки Голокосту». XIII міжнародна конференція,
Оголошується прийом заявок на участь у ХІІІ міжнародній конференції, що її кожні два роки проводить Фундація з викладання Голокосту при Атлантичному університеті Флориди (США). Конференція складається з двох пленарних засідань, трьох круглих столів, кількох сесій та обговорень, що присвячуються актуальним аспектам та нещодавнім новим здобуткам в галузі вивчення історії Голокосту та передбачають аналіз напрямів для подальшого руху у дослідженні цієї теми.
[Докладніше] -
Международная конференция «“Хрустальная ночь”: история, мемориализация, уроки»
Приглашаем Вас принять участие в VIII ежегодной Международной конференции «Уроки Холокоста и современная Россия», приуроченной к 75-летию Хрустальной ночи.
[Докладніше] -
Автономні історії та дослідження історії Голокосту Тель-Авівський Університет і Університет Бар-Ілан
Автономні історії та дослідження історії Голокосту
[Докладніше]
Тель-Авівський Університет і Університет Бар-Ілан
5-6 листопада 2013 року -
Тренінг програми дослідження місць та джерел (Provenance Research Training Program (PRTP) у Хорватії
Програма дослідження місць та джерел (Provenance Research Training Program (PRTP) є проектом Європейського інституту спадку Шоа (European Shoah Legacy Institute (ESLI), започаткованим внаслідок Конференції з приводу майна часів Голокосту (Holocaust Era Assets Conference ) (Прага, 2009) та Терезинської декларації, підписаної 47 країнами.
[Докладніше] -
Єврейська історія та багатоетнічне минуле Центрально-Східної Європи
Центр міської історії запрошує подавати заявки на участь в літній школі 2013 р. "Єврейська історія та багатоетнічне минуле Центрально-Східної Європи: суспільства, культури та спадщина".
[Докладніше] -
Український центр вивчення історії Голокосту оголошує проведення в 2013 році освітнього семінару-школи
Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Музеєм "Яд Вашем" (Єрусалим) та за підтримки Євро-азійського єврейського конгресу та посольства Держави Ізраїль в Україні влітку 2013 р. планує провести освітній семінар-школу з історії Голокосту в Україні та проблем викладання цієї тематики в школах України
[Докладніше] -
Етнополітичні проблеми Другої світової війни в Україні: колаборація та Спротив"
Харківський Центр дослідження міжетнічних відносин разом з Польським Інститутом у Києві та Українським центром вивчення історії Голокосту оголошують проведення 2-ої Всеукраїнської наукової конференції "Етнополітичні проблеми Другої світової війни в Україні
[Докладніше] -
Наукова конференція картографія нацистської окупації україни: реконструкція подій, документування досвіду, позначення місць пам’яті
На конференції будуть представлені результати історичних проектів на тему «Маловідомі сторінки історії примусової праці в Україні під час нацистської окупації», реалізовані в Чернівцях, Вінниці, Луганську, Магдалинівці (Дніпропетровська область), Києві, які здійснювалися за фінансової підтримки МГО «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність».
[Докладніше] -
Конференція "Через історію Голокосту - до повернення історичної пам'яті та людської єдності"
"Через історію Голокосту - до повернення історичної пам'яті та людської єдності"
[Докладніше]
Єпархіальне управління Бучацької єпархії УГКЦ
м. Чортків вул. Монастирська, 1
24 січня 2013 року початок конференції об 11-00 -
Положення про організацію та проведення XІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт "Історія і уроки Голокосту", 2012-2013 навчальний рік
Український центр вивчення історії Голокосту повідомляє про проведення у 2012-2013 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України чергового, щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт на тему: "Історія і уроки Голокосту
[Докладніше] -
Літні польові школи з вивчення Голокосту 2013 року
Літні польові школи з вивчення Голокосту
[Докладніше]
Європейської асоціації інфраструктури дослідження Голокосту 2013 року. -
Презентація альбому «Люба моя Еллі!..: Світлини, листи та повідомлення з окупованого Іванкова (1942–1943 рр.)»
Презентація альбому «Люба моя Еллі!..: Світлини, листи та повідомлення з окупованого Іванкова (1942–1943 рр.)»
[Докладніше]
відбудеться в залі засідань Інституту історії України НАН України (вул. Грушевського, 4, 6-й поверх)
11 грудня 2012 року о 12.00.
-
Конференция «нацистская политика геноцида на оккупированных территориях ссср»
Кафедра всеобщей истории исторического факультета Брестского государственного университета им. А.С. Пушкина (Республика Беларусь) проводит 7–8 декабря 2012 г. Международную научно-практическую конференцию «НАЦИСТСКАЯ ПОЛИТИКА ГЕНОЦИДА НА ОККУПИРОВАННЫХ ТЕРРИТОРИЯХ СССР»
[Докладніше] -
«Чесна гра// Fair play» - семінар для молоді проти расизму у футболі
26-27 травня 2012 р. в Києві буде проведено семінар для молоді проти расизму у футболі за назвою «Чесна гра//Fair play».
[Докладніше] -
Навчально-методичний семінар з історії Голокосту на теренах України 2012
Український центр вивчення історії Голокосту в співпраці з Музеєм "Яд Вашем" (Єрусалим) влітку 2012 р. планує провести навчально-методичний семінар з історії Голокосту в Україні та проблем викладання цієї тематики в школах України.
[Докладніше] -
Міжнародна тренінгова програма Інституту візуальної історії та освіти фонду Шоа 2012
Інститут візуальної історії та освіти фонду Шоа запрошує вчителів історії та суспільних дисциплін шкіл і викладачів Інститутів післядипломної освіти України взяти участь у річній навчальній програмі.
[Докладніше] -
Конкурс "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії"
До Вашого відома анонс конкурсу від Українського центру вивчення історії Голокосту щодо використання в школі "Навчальних матеріалів з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії" ОБСЄ (БДІПЛ).
[Докладніше] -
Круглий стіл для викладачів, науковців та студентів «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти»
З нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у Києві 27 січня 2012 р. відбудеться Круглий стіл для викладачів, науковців та студентів «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти»
[Докладніше] -
Cемінар "Голокост і Україна. Євреї і українці в цей період"
Запрошуємо вас 19 лютого на першу зустріч-семінар, присвячену темі "Голокост і Україна. Євреї і українці в цей період".
[Докладніше] -
Відкритий показ фільму "Останній політ Петера Гінза"
Центральна бібліотека ім. Т. Г. Шевченка та Ліцей 142 запрошують на відкритий перегляд фільму "Останній політ Петера Гінза" з нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту та відзначення пам'яті про дітей-жертв Голокосту.
[Докладніше] -
The Zentrum fur Zeithistorische Forschung (ZZF) у Потсдамі Німеччина, запрошує подавати заявки на дослідницький грант.
Young Eastern European Fellowship
[Докладніше]
to study German and European History in the 20th century. This six- months fellowship will provide young scholars from East Central Europe and the former Soviet Union with an opportunity to pursue individual research while participating in the academic life of one of Germany's major historical research centres. -
Методологические проблемы в исследованиях истории советских евреев в годы Шоа (Холокоста) Семинар для молодых исследователей
Центр изучения истории советских евреев в годы Шоа (Холокоста) в Международном институте исследования Шоа (Холокоста) мемориала "Яд Вашем" организует международный исследовательский семинар "Методологические проблемы в исследовании истории советских евреев в годы Шоа"
[Докладніше] -
Міжнародний семінар "Викладання історії Голокосту - перспективи та підходи"
Український центр вивчення історії Голокосту разом з Освітнім та меморіальним комплексом "Будинок Ванзейської конференції" (House of the Wannsee Conference) та за підтримки Посольства Німеччини в Україні з 4 по 9 грудня 2011 року проводять в Берліні науково-методичний семінар з історії Другої світової війни та історії Голокосту в Європі і методики викладання для вчителів історії з України.
[Докладніше] -
Історія Голокосту та права людини
Український центр вивчення історії Голокосту спільно з Всеукраїнською освітньою програмою "Розуміємо права людини" за підтримки фундації Матра Кап та посольства королівства Нідерландів в Україні оголошують проведення нового проекту на 2011/2012 н.р.
[Докладніше]
-
"Етнополітичні проблеми Другої світової війни в Україні: наукові інтерпретації, історична пам'ять"
31 жовтня 2011 р. у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна Студентське наукове товариство у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту та іншими науковими інституціями організує круглому стіл, присвячений 70-тій річниці трагедії Дробицького Яру: "Етнополітичні проблеми Другої світової війни в Україні: наукові інтерпретації, історична пам'ять"
[Докладніше] -
Виставка "Голокост від куль: масовий розстріл євреїв в Україні 1941-1944".
Фонд Віктора Пінчука у партнерстві з Меморіалом Шоа (Memorial de la Shoah), організацією "Яхад-Ін Унум", а також посольствами Ізраїлю, Франції, Німеччини та Сполучених Штатів Америки в Україні представляють виставку "Голокост від куль: масовий розстріл євреїв в Україні 1941-1944".
[Докладніше] -
Дистанционный курс от международной школы в Яд Вашем
Международная школа преподавания и изучения Катастрофы в Яд Вашем, при поддержке благотворительного фонда "Genesis", предлагает виртуальный курс "И памяти нет страшней..." История Катастрофы европейского еврейства (Шоа)
[Докладніше] -
Набір групи гідів на навчання
З 8 вересня до 3 жовтня 2011 року у м. Києві Фонд Віктора Пінчука вперше представить виставку Меморіалу Шоа "Голокост від куль.
[Докладніше] -
Положення про організацію та проведення XІІ Всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт "Історія і уроки Голокосту", 2011-2012 навчальний рік
Реалізуючи ідеї, викладені в Декларації Стокгольмського міжнародного форуму з Голокосту, а також Резолюції ООН про встановлення Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту, і вважаючи своїм обов'язком зробити посильний внесок у збереження пам'яті про жертви геноциду, Український центр вивчення історії Голокосту повідомляє про проведення у 2011-2012 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України конкурсу дослідницьких і творчих робіт на тему: "Історія і уроки Голокосту". Ми пропонуємо обдарованим і небайдужим до суспільних проблем юнакам і дівчатам, а також їхнім вчителям - науковим керівникам випробувати свої сили і здібності, взявши участь в конкурсі. Заявки необхідно подати до 31 грудня 2011 р.
[Докладніше] -
Науково-методичний семінар "Історія Голокосту на теренах Західної України та Польщі"
Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці з Державним Музеєм Майданек (Республіка Польща) і Центром міської історії Центрально-Східної Європи (м. Львів) та за підтримки American Jewish Committee та Claims Conference проводять 13-18 серпня 2011 року науково-методичний семінар для викладачів історії та суспільних дисциплін середніх навчальних закладів України "Історія Голокосту на теренах Західної України та Польщі".
[Докладніше] -
Літня школа 2011 Єврейська історія та культура Центрально-Східної Європи 19-20 століття
27 червня - 22 липня 2011 р. у Львові в Центрі міської історії відбуватиметься ІІ літня школа, присвячена єврейській культурі та історії Центрально-Східної Європи ХІХ-ХХ ст.
[Докладніше] -
Cемінару з історії Голокосту на теренах України 2011 року
Український центр вивчення історії Голокосту в співпраці з Музеєм "Яд Вашем" (Єрусалим) влітку 2011 р. планує провести навчально-методичний семінар з історії Голокосту в Україні та проблем викладання цієї тематики в школах України.
[Докладніше] -
Міжнародний форум 20-25 червня в Києві: "1941 р.: Німецька війна на винищення в Україні та її учасники".
The Global and European Studies Institute at the University of Leipzig and the Foundation
[Докладніше]
"Remembrance, Responsibility and Future" will provide up to 30 travel grants for participation
in the International Forum 2011 of GESCHICHTSWERKSTATT EUROPA on "1941: German
War of Extermination in Ukraine and its Acteurs". -
Международная служба розыска (МСР) в г. Бад-Арользен (Германия)
Международная служба розыска (МСР) в г. Бад-Арользен объявляет о предоставлении сведений о судьбах жертв национал-социалистических преследований.
[Докладніше] -
Проект "Документация и увековечение имен евреев, погибших во время Катастрофы на оккупированных территориях бывшего СССР"
Мемориал "Яд Вашем" (Иерусалим, Израиль) осуществляет проект "Документация и увековечение имен евреев, погибших во время Катастрофы на оккупированных территориях бывшего СССР". "Яд Вашем" разработал специальную программу по увековечению имен евреев, убитых на оккупированных территориях бывшего СССР.
[Докладніше]
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]