Автономні історії та дослідження історії Голокосту Тель-Авівський Університет і Університет Бар-Ілан
Організатори:
Wiener Library (Sourasky Central Library), Tel Aviv University
Kantor Center for the Study of Contemporary European Jewry, Tel Aviv University
Minerva Institute for German History, Tel Aviv University
The Arnold and Leona Finkler Institute of Holocaust Research, Bar-Ilan University
Friedrich-Ebert-Stiftung, Israel
За останні 60 років дослідження теми Голокосту розвивалось у двох різних напрямах: вивчення злочинців, з однієї сторони, та досвід жертв і їх рефлексії - з іншої.
По завершенню Другої світової війни історіографія нацистського режиму, і зокрема його "машини знищення", як сказав Рауль Гільберг, пройшла декілька етапів історичної полеміки, що стосувалась ряду складних теоретичних проблем та їх інтерпретації. Ці проблеми коливались від пошуку концептуальних моделей, таких як тоталітаризм, крізь дискусії істориків (Historikerstreit), до більш сучасних дебатів відносно питань впливу економічних та демографічних чинників пов'язаних з ідеологією, що розглядали злочинців, як "звичайних людей" або "добровільних виконавців". Також вони досліджували злочини Вермахту на Сході.
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]