Відкриття та експонування виставки «Зневажений геноцид»
(30 вересня – 13 жовтня 2019 р.)
Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс
30 вересня о 16.00 у Національному музеї історії України у Другій світовій війні (Київ) о 16.00 відбудеться відкриття виставки, що стала результатом міжнародного проекту «Зневажений геноцид». Доля ромів у зоні німецької окупації України під час Другої світової війни. Організаторами є німецька спілка «Освітня ініціатива з роботи заради миру» (Берлін) та Український центр вивчення історії Голокосту (Київ). Проект покликаний донести до якомога ширшої української та європейської аудиторії історію геноциду ромів України за часів нацизму. У полі зору також дискримінація ромського населення та боротьба з нею сьогодні – як в Україні, так і в Німеччині.
Виставка складається з 20 стендів, містить архівні документи та сімейні світлини, презентує як особисті історії тих, кому пощастило пережити геноцид, так і загальноісторичні відомості про це явище. Вона відповідає на запитання: Якими були підґрунтя, перебіг та наслідки геноциду ромів? Як ставилося місцеве неромське населення до переслідуваних? Якими були шляхи виживання жертв? Що розповідають літні роми, яким пощастило вижити, і неромські свідки про пережите та побачене? Про що мовою розпоряджень та статистики свідчать офіційні архівні документи? Що відомо про масштаби втрат? Чи зберігається пам’ять про геноцид жертвами, які пережили переслідування, та навколишнім суспільством і державою? Чи засвоєні сьогодні уроки геноциду?
З 30-го вересня впродовж двох тижнів виставка експонуватиметься у Національному музеї історії України у Другій світовій війні. У рамках заходу – методичний семінар для вчителів історії (який має на меті забезпечити викладачів історичними відомостями та методичними інструментами для роботи з виставкою з учнями), та відкриття виставки за участю німецьких та українських виконавців проекту, представників ромської громади (зокрема, родин тих, хто пережив переслідування), науковців, представників органів державної влади та громадських організацій.
Окрім виставки, створено серію відеороликів. Все разом охопить історичні факти, проблеми формування культури пам'яті та протидії сучасної ромофобії у обох країнах. Матеріали представлені в інтернеті (див. вебсайт www.romagenocide.com.ua)
Виставка працює 30 вересня – 13 жовтня. Розклад роботи: з 10.00 до 18.00.
Запрошуємо на відкриття та відвідання виставки!
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]