Дискурси війни: аналіз наративів про сучасну війну в Україні в контексті згадок про Другу світову війну та Голокост.
30 листопада о 18.00 за Києвом та 17.00 за Берліном відбудеться онлайн-презентація проекту «Мережі пам'яті» Дискурси війни: аналіз наративів про сучасну війну в Україні в контексті згадок про Другу світову війну та Голокост.
Зустріч буде перекладатися синхронно англійською та українською.
Мережа Пам'яті ініцювала цей проєкт у відповідь на часті порівняння в українському публічному дискурсі досвіду Другої світової війни та Голокосту із досвідом та наслідками повномасштабної війни, розв'язаної Росією проти України. Ми вирішили уважніше придивитися до цього явища, його впливу на місцеву пам'ять про Голокост.
Завданням проєкту стало дослідження того, як дискурси про Другу світову війну та Голокост й теперішнє повномасштабне російське вторгнення до України впливають один на одного. Для цього ми зосередилися на кількісному та якісному аналізі публічного дискурсу з 24.02.2022 по 31.12.2022 за допомогою автоматизованої програми аналізу онлайн джерел (зокрема соцмереж), а також на культурологічній інтерпретації зібраних джерел.
Під час презентації ми хочемо поділитися проміжними результатами поточного етапу проєкту. Сподіваємося, що спостереження і тенденції, які ми виявили в публічному дискурсі, зможуть бути поглиблені в майбутніх дослідженнях.
Щиро, команда проєкту Мережа пам'яті
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]