Конференції
-
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше] -
Семінар "Викладання історії Голокосту у вищій школі" у Чернівцях
Протягом 4-6 жовтня 2024 року Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувався науково-методичний семінар для викладачів вищих навчальних закладів "Викладання історії Голокосту у вищій школі". Організатором семінару є Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці та за фінансової підтримки Міжнародного проєкту «Стежками пам’яті ІІ» Єврейської громади Дюссельдорфа.
[Докладніше] -
Презентація проєкту «Биківня, Бабин Яр, Буча — між масакрою та пам'яттю про неї».
5 серпня 2024 року відбулася онлайн презентація наукового проєкту «Биківня, Бабин Яр, Буча — між масакрою та пам'яттю про неї». Проєкт буде зосереджено на дослідженнях про злочини комунізму, нацизму і рашизму в Україні.
[Докладніше] -
«Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій».
2 травня 2024 р. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса відбулася VI панельна дискусія „Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій”. Організаторами заходу були Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Національна академія Служби безпеки України, Інститут історії України НАН України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.
[Докладніше] -
"Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс"
15 березня 2024 року в стінах історичного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова у змішаному форматі відбулася конференція XIII Всеукраїнські (з міжнародною участю) драгоманівські читання молодих істориків "Україна в європейській та світовій історії:сучасний науковий та освітній дискурс".
[Докладніше] -
Міжнародна конференція Розширюючи кордони. Єврейська мистецька спадщина України 9–10 квітня 2024, Харків
Організатор: Українська асоціація юдаїки. Конференція відбувається за підтримки Європейської асоціації юдаїки. Українська асоціація юдаїки оголошує прийом заявок на міжнародну наукову конференцію, присвячену осмисленню єврейського мистецтва й художньої спадщини в Україні та з України в широкому історико-культурному та мистецькому контекстах.
[Докладніше] -
Про війну. Проєкт інтерв'ю із українськими вчителями
Із моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту весь час підтримував і продовжує підтримувати наших колег освітян з різних куточків України. І наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій. Із вересня 2022 року ми розпочали записувати інтерв'ю із українськими вчителями та викладачами університетів, випускниками програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія).
[Докладніше] -
Літна школа: «Культура і політика пам’яті: від ідеї до зміни»
20-22 серпня 2023 р. у м. Рівне відбудеться перший етап школи «Культура і політика пам’яті: від ідеї до зміни». Її результатом буде розробка учасницями та учасниками 10 міні-проєктів. Школа відбувається в рамках проєкту «Стежками Пам’яті», який проводить Центр «Мнемоніка»» і є ключовим етапом проєкту.
[Докладніше] -
"Україна: єврейські музеї та єврейська культурна спадщина в умовах війни – звіт про стан справ та зміну наративів"
У 4-6 червня в Єврейському музеї Берліну відбулась щорічна міжнародна конференція Асоціації єврейських музеїв Європи. Важливо для нас було те, що відкриття та перша пленарна сесія "Україна: єврейські музеї та єврейська культурна спадщина в умовах війни – звіт про стан справ та зміну наративів" були присвячені збереженню єврейської культурної спадщини та досліджень з юдаїки в нашій країні під час жорстокої і злочинної російської агресії та війни проти України.
[Докладніше] -
Міжнародна наукова конференція „Євроінтеграційні процеси в Україні: історичні, культурні, політико-правові та психологічні аспекти».
12 квітня 2023 р. в Таврійському національному університеті імені В. І. Вернадського (м. Київ) відбулася Міжнародна науково-практична конференція „Євроінтеграційні процеси в Україні: історичні, культурні, політико-правові та психологічні аспекти».
[Докладніше]
Співорганізаторами конференції виступили Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України та Поморська вища школа (Pomorska szkoła wyższa; Республіка Польща) -
Міжнародний партнерський форум в Меморіалі «Яд Вашем» 13-15 березня, 2023 року
Український центр вивчення Історії Голокосту є частиною великої та дружньої спільноти державних і громадських організацій, які впроваджують підходи Яд Вашем (Yad Vashem) у дослідницьку, викладацьку, методичну роботу. Міжнародний Партнерський Форум «Moving Forward, Together» (The 2023 Yad Vashem Partner Forum), організований Мжнародною школою вивчення Голокосту Меморіалу «Яд Вашем», вкотре засвідчив важливість міжнародної співпраці та підтримки, об’єднавши представниць і представників 55 країн. В умовах повномасштабної війни росії проти України учасниці і учасники Форуму висловили щиру підтримку УЦВІГу у боротьбі з дискримінацією та ксенофобією, породженими злочинною війною та порушенням прав людини зі сторони російських окупантів.
[Докладніше] -
Вплив війни та російської агресії проти України на дослідження Голокосту
28 листопада 2022 року керівник Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський виступив онлайн на засіданні Академічної Робочої групи (Academic Working group) Міжнародного альянсу з дослідження, викладання та збереження пам’яті про жертви Голокосту (International Holocaust Remembrance Alliance - IHRA), яке проходило в Ґетеборзі (Швеція).
[Докладніше] -
Міжнародна науково-практична конференція «Голокост в Україні (День пам’яті трагедії Бабиного Яру)»
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України спільно з Таврійським національним університетом ім. В. І. Вернадського виступив співорганізатором міжнародної науково-практичної конференції „Голокост в Україні (День пам’яті трагедії Бабиного Яру)”, яка відбулася 29 вересня 2022 р. в Києві.Конференція, у якій взяли участь науковці, викладачі закладів вищої освіти, аспіранти та студенти, була присвячена 81-річниці з дня масового розстрілу українських євреїв нацистськими окупантами в роки Другої світової війни у Бабиному Яру.
Звіт про конференцію тут
[Докладніше] -
Меморіальний фонд єврейської культури підтримує українських дослідників
Меморіальний фонд єврейської культури (MFJC), що сприяє розвитку академічних досліджень з юдаїки та підтримує вчених і лідерів єврейських громад у всьому світі, оголосив про відкриття спеціальної програми підтримки вчених, які займаються дослідженням єврейської історії, які зараз перебувають в Україні. Подавитись на грант можуть тільки персонально дослідники.
[Докладніше] -
Відеоконференція для студентів і викладачів країн Азійсько-Тихоокеанського регіону
12 травня 2022 року керівник УЦВІГ д-р Анатолій Подольський виступив з лекцією, присвяченою українському спротиву під час війни в Україні та російській агресії, що вже триває більше трьох місяців. Це була онлайн-конференція, що проходила у французькому культурному центрі в Токіо. Учасниками такого важливого заходу були близько 200 студентів та учнів старших класів, а також їхні викладачі. Колеги та їхні студенти представляли сім країн Тихоокеанського регіону: Японію, Австралію, Камбоджу, Китай, Південну Корею, Індонезію та В’єтнам.
[Докладніше] -
День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни
14 травня 2022 Україна вдруге відзначила День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Нині 2673 українці удостоєні Державою Ізраїль цього високого звання. Водночас тисячі рятівників досі залишаються невизнаними й невідомими.
[Докладніше] -
Відкрита онлайн-лекція «Україна у війні. Історичні паралелі з минулим. Шлях до Перемоги над ворогом»
22 квітня 2022 р. о 12.00 відбудеться відкрита онлайн-лекція керівнику Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолія Подольського «Україна у війні. Історичні паралелі з минулим. Шлях до Перемоги над ворогом.» Організатори заходу: Національний університет біоресурсів і природокористування, гуманітарно-педагогічний факультет та УЦВІГ
[Докладніше] -
Міжнародна наукову конференція «Пам’ять Бабиного Яру і Голокост: наукові та суспільно-політичні виміри» (до 80-х роковин початку розстрілів у Бабиному Яру).
Історично важлива і суспільно значуща наукова конференція відбулась у головному навчальному корпусі КНУ імені Тараса Шевченка упродовж 23–24 вересня 2021 року. Організатори заходу: Український інститут національної пам’яті, Інститут історії України НАНУ, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Український центр вивчення історії Голокосту.
[Докладніше] -
Пам’ять Бабиного Яру і Голокосту: наукові та суспільно-політичні виміри
Міжнародна наукова конференція до 80-х роковин початку розстрілів у Бабиному Яру. 23-24 вересня 2021 р., м. Київ
[Докладніше] -
Ніколи знову: презентація виставки «Голокост»
2 вересня 2021 року в експозиції Національного музею історії України у Другій світовій війні відбулася презентація реліквійно-документальної виставки «Голокост» до 80-річчя початку нацистських масових розстрілів євреїв на території України та 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.
[Докладніше] -
Співпраця з Українською асоціацією юдаїки
2 червня 2021 року відбулася зустріч у справі налагодження співпраці між Українською асоціацією юдаїки (УАЮ) та Українським центром вивчення історії Голокосту (УЦВІГ).
-
«Українці-рятівники. марафон історій».
Національний музей історії України у Другій світовій війні запрошує долучитись до масштабного проекту «УКРАЇНЦІ-РЯТІВНИКИ. МАРАФОН ІСТОРІЙ».
Його метою є зібрання на одному електронному ресурсі інформації, фото, документів, відео про людей, які в роки Другої світової війни рятували життя євреїв, ромів та інших жертв Голокосту.
Ці історії розміщені на сайті [http://www.xn--e1agqdganc.com.ua/] Він постійно поповнюється, доступний українською та англійською мовами. Для більш наочного сприйняття теми підготовлені відеорозповіді за матеріалами проєкту [https://www.warmuseum.kiev.ua/_ua/news/usaver/]
[Докладніше] -
Науково-практична конференція «Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація»
У рамках вшанування в Україні 75-тих роковин трагедії Бабиного Яру Український центр вивчення історії Голокосту, Український інститут національної пам’яті, Національний музей історії України у Другій світовій війні та Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.C. Грушевського НАН України в партнерстві з Міжнародним фондом «Відродження» та за підтримки німецького фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» провели 4 жовтня 2016 р. в Києві науково-практичну конференцію «Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація»
[Докладніше] -
Cемінар "Порівняльні підходи у дослідженні геноциду і масових убивств"
Український центр вивчення історії Голокосту спільно з Історичним факультетом КНУ ім. Т. Шевченка та французьким Меморіалом де ла Шоа (м. Париж) 18-20 листопада 2015 року провів Науковий семінар для молодих дослідників "Порівняльні підходи у дослідженні геноциду і масових убивств" за участю українських та французьких вчених.
[Докладніше] -
«Етнополітичні проблеми Другої світової війни в Україні: колаборація та Опір» (пам’яті трагедії Дробицького Яру).
14 травня 2013 р. у м. Харкові в приміщеннях Міжнародного Соломонова університету (вул. Громадянська, 22/26 ) о 10.00 відбулась Друга наукова конференція "Етнополітичні проблеми Другої світової війни в Україні: колаборація та Опір" (пам'яті трагедії Дробицького Яру).
[Докладніше] -
Всеукраїнська наукова студентська конференція "Історія Голокосту та пам'ять про нього" 2-3 червня 2013 року, м. Київ
Український центр вивчення історії Голокосту спільно з Громадським комітетом для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру та за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина 2-3 червня 2013 року в м.Києві проводять наукову студентську конференцію «Історія Голокосту та пам'ять про нього».
[Докладніше] -
Міжнародна конференція "Бабин яр: масове убивство і пам'ять про нього"
Міжнародна конференція "Бабин Яр: Масове убивство і пам'ять про нього" відбудеться у Києві 24-25 жовтня 2011 р. в рамках відзначення 70-х роковин масових розстрілів у Бабиному Яру.
[Докладніше] -
Міжнародний науковий семінар Пам'ять про історію Голокосту в сучасних суспільствах: досвід та виклики у європейському контексті
11-12 травня 2010 р. Український центр вивчення історії Голокосту в співпраці з Посольством Франції в Україні, а також Чернівецьким національним університетом ім. Ю. Федьковича проводить міжнародний науковий семінар "Пам'ять про історію Голокосту в сучасних суспільствах
[Докладніше] -
Конференція "Злочини тоталітарних режимів в Україні: науковий та освітній погляд"
Центр досліджень Голокосту і геноциду (Амстердам, Нідерланди) та Український центр вивчення історії Голокосту провів 21-22 листопада 2009 р. у м. Вінниця міжнародну науково-методичну конференцію "Злочини тоталітарних режимів в Україні: науковий та освітній погляд".
[Докладніше] -
Конференція з історії Голокосту в Україні "The Holocaust by Bullets in Ukraine", Вухт, Голандія
11 вересня 2009 р. Центр дослідження Голокосту та геноциду в Амстердамі провів наукову конференцію приурочену відкриттю у Голландії виставки о. Патрика Дюбуа "Голокост кулями: масові розстріли євреїв в Україні у 1941-1944 рр". Конференція об'єднала науковців з багатьох країн Європи, а також українських істориків-випускників дослідницької програми Центру дослідження Голокосту та геноциду в Амстердамі та Українського центру вивчення історії Голокосту.
[Докладніше] -
3-я Всеукраїнськая наукова конференція "Друга світова війна і доля народів України"
Громадський Комітет для вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру (Комітет "Бабин Яр") спільно з Українським центром вивчення історії Голокосту, Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України та Інститутом історії України НАН України за підтримки Державного комітету України у справах національностей та релігій 27-28 жовтня 2008 р. провели у м. Києві 3-ю Всеукраїнську наукову конференцію "Друга світова війна і доля народів України".
[Докладніше] -
Международная конференция "Цыгане Украины в период Второй мировой войны: современное состояние изученности, преподавания и увековечения памяти"
Общеизвестно, что одной из этнических групп, подвергавшихся в годы Второй мировой войны во многих местах Европы уничтожению лишь по причине своего национального происхождения, были цыгане.
[Докладніше] -
2-га Всеукраїнська наукова конференція "Друга світова війна і доля народів України"
30-31 жовтня 2006 року Громадський комітет для вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Кураса, Інститут історії України НАН України, Український центр вивчення історії Голокосту вдруге провели спільну всеукраїнську конференцію "Друга світова війна і доля народів України".
[Докладніше] -
Наукова міжнародно-практична конференція «Пропаганда та єврейське питання в ЗМІ на окупованій нацистами території України, 1941-1944”
21-22 лютого 2006 года в Києві Український Центр вивчення історії Голокосту провів міжнародну науково-практичну конференцію “Пропаганда та “єврейське питання” в ЗМІ на окупованій нацистами території України, 1941-1944”.
[Докладніше] -
Всеукраїнська наукова конференція "друга світова війна і доля народів україни"
23-24 червня 2005 р. у приміщенні Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України відбудеться Всеукраїнська наукова конференція “Друга світова війна і доля народів України”.
[Докладніше]
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]