Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення
Український центр вивчення історії Голокосту спільно з Музеєм та Меморіалом «Будинок Ванзейської конференції» оголошують відбір учасників освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення». Освітній курс триватиме протягом травня – листопада 2017 року та складатиметься з навчального семінару в Києві 26-28 травня 2017 р. , дистанційного курсу та завершальної навчальної подорожі до Музею та Меморіалу «Будинок Ванзейської конференції» орієнтовно у вересні 2017 р.
Брати участь в освітньому курсі можуть студенти, аспіранти українських вищих навчальних закладів та молоді науковці (до 30 років), котрі мають виражений та підтверджений дослідницький інтерес до різних аспектів геноциду євреїв під час Другої світової війни. Вітаються історичні дослідження, а також міждисциплінарні підходи до теми (напр., психологія, філософія, культурологія тощо).
Достатнє для розуміння та спілкування знання англійської мови є обов'язковим!
Під час участі в освітньому курсі буде можливість обговорити теми, пов’язані з нацистською ідеологією, регіональними особливостями Голокосту, стадіями геноциду, психологією злочинців, іншими жертвами нацистської політики, особливостями порівняння геноцидів, формуванням політики пам’яті про Другу світову війну в Україні та Німеччині. Також заплановані відвідання відповідних музейних та меморіальних комплексів в Києві та Берліні, ознайомлення з музейною культурою та комеморативними практиками, їх порівняння.
Участь в усіх заходах курсу є обов’язковою. По закінченні курсу кожен учасник зобов’язується підготувати публікацію за результатами участі в освітньому курсі. Публікації учасників буде розміщено на сайті УЦВІГ, у бюлетені «Уроки Голокосту», найкращі буде надруковано у науковому часописі «Голокост і сучасність».
Організатори відшкодовують харчування та проживання учасників протягом зустрічей у Києві та Берліні, переліт Київ-Берлін-Київ, витрати на передбачені програмою екскурсії та безкоштовно надають навчально-методичні матеріали.
Проїзд до та від Києва – за рахунок учасників. Вступний внесок за участь у програмі: 50 євро.
Заявку на участь в семінарі можна заповнити через онлайн-форму за посиланням: goo.gl/eG8MfV (доступне також на сайті УЦВІГ www.holocaust.kiev.ua )
Термін подачі заявки – до 23 квітня 2017 р.
Відповідь (орієнтовно) – до 26 квітня 2017 р.
Освітній курс здійснюється за фінансової підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні та Музею та Меморіалу «Будинок Ванзейської конференції».
З додатковими питаннями звертайтеся:
Український центр вивчення історії Голокосту
Телефон / факс: (044) 285-90-30 Електронна адреса: uhcenter@holocaust.kiev.ua
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]