Бібліотека спогадів про Голокост
-
Джек Глоцер. Я пережив Голокост наперекір усьому
Глоцер Джек
[Докладніше]
Я пережив Голокост наперекір усьому. Унікальна та незабутня історія боротьби за життя = I Survived the Holocaust Against All Odds. A Unique and Unforgettable Story of a Struggle for Life : двомовне видання / переклала з англ. Наталія Курішко. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2022. — 170 с. : іл. -
Війна Клари: правдива історія дівчини про дивовижний порятунок від нацистів
Крамер, Клара
Війна Клари: правдива історія дівчини про дивовижний порятунок від нацистів / співавт. Стівен Гланц; пер. з англ. В. Бобров. – Київ: Український центр вивчення історії Голокосту, 2020. – 348 с.: іл.
[Докладніше] -
Нове видання Українського центру вивчення історії Голокосту Мікаель Гауптман «Забуті могили»
У серії «Бібліотека спогадів про Голокост» побачило світ нове видання. Це спогади Мікаеля Гауптмана «Забуті могили» ( Гауптман Мікаель. Забуті могили / пер. з польської А. Шарого; Український центр вивчення історії Голокосту. – Київ : Видавництво "Фенікс", 2017. – 175 с.
[Докладніше] -
Нове видання у серії «Бібліотека спогадів про Голокост»: Історія Марти
Український центр вивчення історії Голокосту радий представити нове видання у серії «Бібліотека спогадів про Голокост». «Донечка, про яку ми завжди мріяли. Історія Марти» - це перше видання Центру, яке адаптовано для читачів віком від 10 років.
[Докладніше] -
У серії УЦВІГ «Бібліотека спогадів про Голокост» побачило світ видання українською щоденника уродженця села Свинюхи
У серії УЦВІГ «Бібліотека спогадів про Голокост» побачило світ видання українською щоденника уродженця села Свинюхи (нині Привітне Локачинського району Волинської області) Мехеля Дімента, який пережив Голокост на Волині. У 1970-х-1980-х роках щоденник було перекладено з мови їдиш англійською його сином Шмуелєм Ягаломом. Дімент, Майкл. Самотній вигнанець. Щоденник про Свинюхи та гетто в Локачах. – За ред. Ш. Ягалома (Дімента). – К.: Укр. центр вивчення історії Голокосту, 2016. – 200 с.
[Докладніше] -
«Тільки тут я відчув себе людиною…». Історичні та методичні матеріали до документального фільму «З Галичини до Ааргау». – К.:Український центр вивчення історії Голокосту, 2014. – 92 с.
Український центр вивчення історії Голокосту продовжує свою книжкову серію: «Бібліотека спогадів про Голокост». Ці матеріали разом з фільмом (навчально-методичний комплект: DVD з фільмом і брошура з історичними та методичними матеріалами) створюють для нас можливість через трагічну персональну історію Ісаака Штейгера – Єжи Чарнецькі відчути історичний контекст епохи та вчитись співчувати один одному...
[Докладніше] -
Вестлі, Бйорн. Війна мого батька / Пер. з норвезької Д. Нікандрова, М. Щирби. – К.: Укр. центр вивч. історії Голокосту, 2014. – 260 с.
Під час Другої світової війни молодий норвежець Петтер Вестлі був прихильником нацистських поглядів, як доброволець Ваффен-СС воював на боці Німеччини на Східному фронті. Коли його син Бйорн подорослішав достатньо, аби усвідомити дії батька, то розірвав із ним стосунки.
[Докладніше] -
Світло в темряві: Розповідь Сімона Стерлінга, який пережив Голокост, розказана ним Філліс Стерлінг Якобс / Пер. з англ. - К.: Український центр вивчення історії Голокосту, 2012. - 120 с.
Історій, подібних до тої, яку читач тримає в руках - українською, на жаль, видано замало. Окрім півтора мільйонів євреїв - мешканців українських земель, які загинули за часів нацизму, була горстка тих, кому пощастило вижити. Саме завдяки тому, що деякі з них у повоєнні часи спромоглися розповісти світові про набутий досвід, про відчуття, про боротьбу за життя, саме тому ми можемо нині уявити собі пережиті ними страждання та жагу до подолання обставин, а часто-густо і людей, які були вкрай ворожими до них.
[Докладніше]
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше] -
Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва: проєкт триває
Проєкт «Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва» приурочений до 80 річниці трагедії у Бабиному Яру. В рамках проєкту відбувається встановлення іменних «Каменів спотикання», що вшановують пам’ять людей, чия доля була пов’язана з Бабиним Яром, тобто тих, хто був вбитий чи переслідуваний нацистським режимом у період з 1941 по 1943 рік.
[Докладніше] -
Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України Відкрита лекція у Вінницькому педагогічному університеті
В освітньо-науковому хабі «NotBox» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського відбулася гостьова лекція для студентів факультету історії і міжнародних відносин на тему «Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України», який провів Анатолій Подольський – керівник Українського центру вивчення історії Голокосту.
[Докладніше]