Педагогічні видання
-
Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»
В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.
[Докладніше] -
Нове видання у співпраці з Інститутом вивчення Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель
Вчимося з минулого — діємо заради майбутнього. Міждисциплінарний підхід до освіти про Голокост, права людини та міжкультурної освіти / Оана Нестіан-Санду ; пер. з англ. Катерина Малишевська. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 100 с.
[Докладніше] -
(Не)дитячі історії: помічник для роботи з виставкою та Додаток до нього
(Не)дитячі історії: помічник для роботи з виставкою / упоряд. Уфімцева Н. С., Бобров В.О. – Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2021. – 144 с.
(Не)дитячі історії: Додаток до помічника для роботи з виставкою / упоряд. Уфімцева Н. С., Бобров В.О. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 45 с.
[Докладніше] -
Нове видання: Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року
Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року. Рекомендації для вчителів : електронне видання / упоряд. В. О. Бобров. Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2022. 66 с.
[Докладніше] -
Дорогами пам’яті: як організувати меморіальні візити до місць масових поховань
Дорогами пам’яті: як організувати меморіальні візити до місць масових поховань (з досвіду проєкту «Захистимо пам’ять») / Упоряд. Педан-Слєпухіна О. Л. – Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2020. – 128 с.
[Докладніше] -
Пам’ятаймо. Історія і уроки Голокосту. Роботи молодих дослідників
Пам’ятаймо. Історія і уроки Голокосту. Роботи молодих дослідників 2010–2019 рр. – Київ: Український центр вивчення історії Голокосту, 2020. – 612 с.
[Докладніше] -
Пам’ятаймо. Історія і уроки Голокосту. Роботи молодих митців
Пам’ятаймо. Історія і уроки Голокосту. Роботи молодих митців / Український центр вивчення історії Голокосту, Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. – К., 2020. – 156 с.
[Докладніше] -
Вперше видання УЦВІГу щодо протидії ромофобії
Роми: міфи та факти. Навчально-методичний посібник для вчителя з протидії ромофобії / Авт.-упоряд. О. Войтенко, М. Тяглий. – Київ: Український центр вивчення історії Голокосту; КВІЦ, 2018. – 140 с.
[Докладніше] -
Оголошуємо про нову збірку навчально-методичних матеріалів з історії Бабиного Яру
Бабин Яр: пам’ять на тлі історії. Путівник для вчителя: збірник навчально-методичних розробок шкільних занять на основі віртуальної виставки та документального фільму / Ред.-упор. В. Бобров. – Київ: Український центр вивчення історії Голокосту, 2017. – 156 с.
[Докладніше] -
Уроки минулого
Подольський А. Ю. Уроки минулого: Iсторiя Голокосту в Українi / Навч. посiбник. – Вид. 5-те.— К.: ТОВ «Спринт-Сервiс», 2018 — 104 с. ISBN 978-617-7021-48-2
[Докладніше] -
Від першої особи: історія Голокосту у свідченнях очевидців
Від першої особи: історія Голокосту у свідченнях очевидців. – Київ: Український центр вивчення історії Голокосту, 2014. – 277 с. ISBN 978-966-2214-48-2
[Докладніше] -
Історія Голокосту: освіта та пам'ять. Посібник для вчителя.
Історія Голокосту: освіта та пам'ять. Посібник для вчителя. – Вид. 3-тє, випр. – К.: Український центр вивчення історії Голокосту, 2018. – 124 с. ISBN 978-966-2214-12-7
[Докладніше] -
Вийшов друком збірник учнівських робіт, що посіли призові місця на конкурсах Центру у 2006-2009 роках
Історія і уроки Голокосту: Збірник науково-дослідних учнівських робіт, 2006-2009 рр. - К.: Український центр вивчення історії Голокосту; Зовнішторгвидав України, 2010. - 400 с.
[Докладніше] -
Щоденник Давида Рубіновича
Перший переклад українською мовою щоденника Давида Рубіновича - хлопця-підлітка, який народився неподалік міста Кельце у Польщі перед війною і загинув у 1942 році в газовій камері табору смерті Треблінка.
[Докладніше] -
Навчальні матеріали з історії євреїв та антисемітизму в Європі побачили світ в Україні
Антисемітизм: давні та нові упередження Методичний посібник для вчителя
[Докладніше] -
Навчальні матеріали з історії євреїв та антисемітизму в Європі побачили світ в Україні
Частина 1: Євреї у Європі до 1945 року
[Докладніше] -
Навчальні матеріали з історії євреїв та антисемітизму в Європі побачили світ в Україні
Частина 2: Антисемітизм – вічна боротьба?
[Докладніше] -
Навчальні матеріали з історії євреїв та антисемітизму в Європі побачили світ в Україні
Частина 3: Упередження. You 2?
[Докладніше] -
Словник – довідник "Голокост в Україні (1941-1944)"
Голокост в Україні (1941-1944): Словник-довідник / Авт.-упор. О. Гісем, О. Мартинюк / Укр. центр вивчення історії Голокосту, Дім Анни Франк (Амстердам, Нідерланди). - Вид. 2-е, випр. і доп. - К.: "Сфера", 2007. - 100 с. - (Серія "Українська бібліотека Голокосту") - ISBN 966-8782-40-2.
[Докладніше] -
Каталог додаткової експозиції з історії голокосту на теренах України
«Єврейські діти України - жертви Голокосту»: каталог додаткової експозиції з історії голокосту на теренах України. - Київ, 2004 (1 вид.), 2006 (2 вид.), 2007 (3 вид). - 56 с. ISBN 966-7273-37-7
[Докладніше]
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва: проєкт триває
Проєкт «Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва» приурочений до 80 річниці трагедії у Бабиному Яру. В рамках проєкту відбувається встановлення іменних «Каменів спотикання», що вшановують пам’ять людей, чия доля була пов’язана з Бабиним Яром, тобто тих, хто був вбитий чи переслідуваний нацистським режимом у період з 1941 по 1943 рік.
[Докладніше] -
Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України Відкрита лекція у Вінницькому педагогічному університеті
В освітньо-науковому хабі «NotBox» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського відбулася гостьова лекція для студентів факультету історії і міжнародних відносин на тему «Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України», який провів Анатолій Подольський – керівник Українського центру вивчення історії Голокосту.
[Докладніше] -
Річний звіт УЦВІГу за 2024 рік: заходи, медіа, публікації
Раді поділитися з Вами річним звітом Українського центру вивчення історії Голокосту. В ньому Ви знайдете перелік заходів за рік, посилання на програми, відео та аудіо, фотогалереї та видання – на все, що нам вдалося в 2024 році.
[Докладніше] -
«Непокаране зло повторюється» Інтерв’ю на Радіо Культура
27 січня 2025 року на сайті Радіо Культура було опубліковано інтерв’ю з керівником УЦВІГ, істориком Анатолієм Подольським під назвою «Непокаране зло повторюється. Про Голокост і злочини рашизму». Інтерв’ю було присвячено Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту.
[Докладніше] -
Партнерський семінар Centropa в Києві
31 січня- 2 лютого 2025 року в Києві відбувся семінар наших партнерів з Centropa "Використання матеріалів Centropa в українських школах". Участь в семінарі взяли вчителі історії (в основному) з усієї України, багато з них - випускники і наших програм.
[Докладніше]
Координаторка проєктів формальної освіти УЦВІГ Ольга Лімонова провела для учасників семінару екскурсію теренами Бабиного Яру, а також обговорення проблемних питань меморіалізації трагедій Бабиного Яру.