Український центр вивчення історії Голокосту має честь представити вебсайт проекту "Захистимо пам'ять"
Український центр вивчення історії Голокосту має честь представити вебсайт проекту "Захистимо пам'ять"
З цією метою у п’яти західноукраїнських громадах Львівської, Волинської та Рівненської областей – Рава-Руська, Кисилин, Острожець, Прохід та Бахів – споруджено меморіали. Вони увічнюють історію колись квітучого життя єврейського населення та його винищення. Нині проект продовжується у обраних населених пунктах Вінницької та Житомирської областей.
У 2010 році з ініціативи Американського єврейського комітету (AJC) зібралась міжнародна коаліція «Захистимо пам’ять». До неї увійшли:
* Яхад-Ін Унум
* Комітет у справах збереження єврейських цвинтарів у Європі
* Український єврейський комітет
* Український центр вивчення історії Голокосту
* Конгрес європейських рабинів
* Консультантами проекту є Німецька народна спілка по догляду за військовими могилами та Центральна Рада євреїв Німеччини.
Німецький федеральний уряд окремою статтею бюджету виділив фінансування для спорудження пам’ятників на місцях масових розстрілів євреїв у Східній Європі. Проект «Захистимо пам’ять» розпочав свою роботу у 2011 році як пілотний проект під патронатом Міністерства закордонних справ.
Михайло Тяглий, Віталій Бобров та д-р Анатолій Подольський, Український центр вивчення історії Голокосту, провели семінари для вчителів та учнів на тему Голокосту у Східній Європі. Історики Світлана Бурмістр та Рей Брендон виступили експертами проекту.
До Наглядової ради проекту входять д-р Андрей Ангрік (історик), д-р Ульріх Бауманн та Уве Ноймеркер (обидва представляють Фонд «Меморіал вбитим жертвам Європи»), проф. Габбо Кнох (Кельнський університет), д-р Томас Лутц (Фонд «Топографія терору»), проф. Ґюнтер Морш (Фонд «Бранденбурзькі меморіали), д-р Андрій Портнов (історик) та д-р технічних наук Ґюнтер Шлюше (Фонд «Берлінський мур»).
Створені проектом «Захистимо пам’ять» меморіали присвячені усім єврейським жертвам, що загинули внаслідок масових розстрілів під час Голокосту. Плекаємо надію на те, що спорудження п’яти пам’ятних місць приверне увагу до масштабу нацистського свавілля в Україні, який довгий час не усвідомлювався, та поряд з гідним вшануванням пам’яті жертв сприятиме ґрунтовному історичному дослідженню.
Український вебсайт проекту: http://protecting-memory-ua.org/
Загальний вебсайт проекту українською, німецькою та англійською: http://www.protecting-memory.org/
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]