Війна росії проти України і пам'ять про Другу світову війну
8-9 травня Україна відзначатиме День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом та завершення Другої світової війні в Європі. Цього року про катастрофу Другої світової війни ми будемо згадувати в умовах повномасштабної військової агресії рф проти України.
Як ніколи раніше нам буде важко говорити з дітьми про ті часи і події. Ми вже ніколи не зможемо говорити лише про Другу світову війну, не проводячи паралелі з сучасними трагічними подіями. У кожного з нас своя історія, свої спогади, свій біль та спільна мета і мрія
Ми вирішили зробили декілька корисних посилань для Вас, які, сподіваємося, допоможуть у підготовці занять до пам'ятних днів.
Інформаційно-педагогічний бюлетень "Уроки Голокосту", № 1 (69),січень–березень, 2022 р. Тут Ви знайдете матеріали (інтерв’ю, виступи, відкриті лекції, відеоматеріали, аналітичні статті тощо), що з’явились у публічному просторі після початку повномасштабного вторгнення РФ у вільну й незалежну Україну.
Бюлетень можна завантажити на сайті УЦВІГ за посиланням:
https://www.holocaust.kiev.ua/News/details/bul1_69_2022_news
Інтерактивний путівник «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії». У розділі "дати" є готові тематичні матеріали для вчителів.
Важливо, що посібником зручно користуватися під час дистанційного навчання.
Ознайомитися з заняттями можна за посиланням: http://memory.kby.kiev.ua/
Запис презентації українського перекладу книги "Війни Клари"
https://www.youtube.com/watch?v=VRV6604lAqw&t=7s
Запис презентації українського перекладу книги "Фурій Гітлера"
https://www.youtube.com/watch?v=Iqv6gz8AL10&t=31s
Запис вебінару "Кожному своє? Інклюзивна пам'ять про жертви Бабиного Яру" https://www.youtube.com/watch?v=di8qFbNGCJI&t=66s
Запис вебінару "Пам'ять про "бабини яри" України"
https://www.youtube.com/watch?v=U6Jggxh8z20&t=10s
У коментарях Ви можете ділитися своїми думками з приводу відзначення пам'ятних дат цього року. Будемо раді почути Вас.
Дякуємо, що тримаєте освітній фронт! Разом до перемоги! Бережіть себе!
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]