Війна росії проти України і пам'ять про Другу світову війну
8-9 травня Україна відзначатиме День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом та завершення Другої світової війні в Європі. Цього року про катастрофу Другої світової війни ми будемо згадувати в умовах повномасштабної військової агресії рф проти України.
Як ніколи раніше нам буде важко говорити з дітьми про ті часи і події. Ми вже ніколи не зможемо говорити лише про Другу світову війну, не проводячи паралелі з сучасними трагічними подіями. У кожного з нас своя історія, свої спогади, свій біль та спільна мета і мрія
Ми вирішили зробили декілька корисних посилань для Вас, які, сподіваємося, допоможуть у підготовці занять до пам'ятних днів.
Інформаційно-педагогічний бюлетень "Уроки Голокосту", № 1 (69),січень–березень, 2022 р. Тут Ви знайдете матеріали (інтерв’ю, виступи, відкриті лекції, відеоматеріали, аналітичні статті тощо), що з’явились у публічному просторі після початку повномасштабного вторгнення РФ у вільну й незалежну Україну.
Бюлетень можна завантажити на сайті УЦВІГ за посиланням:
https://www.holocaust.kiev.ua/News/details/bul1_69_2022_news
Інтерактивний путівник «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії». У розділі "дати" є готові тематичні матеріали для вчителів.
Важливо, що посібником зручно користуватися під час дистанційного навчання.
Ознайомитися з заняттями можна за посиланням: http://memory.kby.kiev.ua/
Запис презентації українського перекладу книги "Війни Клари"
https://www.youtube.com/watch?v=VRV6604lAqw&t=7s
Запис презентації українського перекладу книги "Фурій Гітлера"
https://www.youtube.com/watch?v=Iqv6gz8AL10&t=31s
Запис вебінару "Кожному своє? Інклюзивна пам'ять про жертви Бабиного Яру" https://www.youtube.com/watch?v=di8qFbNGCJI&t=66s
Запис вебінару "Пам'ять про "бабини яри" України"
https://www.youtube.com/watch?v=U6Jggxh8z20&t=10s
У коментарях Ви можете ділитися своїми думками з приводу відзначення пам'ятних дат цього року. Будемо раді почути Вас.
Дякуємо, що тримаєте освітній фронт! Разом до перемоги! Бережіть себе!
Останні Новини
-
Міжнародна конференція «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень»
12 листопада 2024 року в Інституті всесвітньої історії НАН України було проведено міжнародну наукову конференцію на тему «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень» На конференції обговорювалися актуальні проблеми вивчення Голокосту в Україні та світі, теоретичні засади сучасного наукового дискурсу з проблематики Голокосту.
[Докладніше] -
Положення про ХХV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського (2024 – 2025 навчальний рік)
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2024-2025 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше] -
Відкрита лекція в Житомирському державному університеті ім. І.Франка
29 листопада 2024 року для студентів та викладачів історичного факультету Житомирського державного університету ім. Івана Франка, в рамках університетської програми «Запрошені професори» керівник УЦВІГ Анатолій Подольський виступив з лекцією на тему: «Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України».
[Докладніше] -
Виставка “(Не)Дитячі історії” на Чернігівщині
Протягом кількох тижнів листопада над «(Не)Дитячими історіями» працювали наші колеги Козелецького ліцею №3, Чернігівської області. Попри складні умови для роботи, шестеро гідів – учні та учениця 8, 9 й 10 класів – та їхній вчитель п. Ігор Карась змогли ознайомити з матеріалами виставки більше 300 осіб, учнів 6-11 класів та вчителів місцевих шкіл.
[Докладніше] -
„Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”
На сайті „Локальна історія” опубліковано розлоге інтерв’ю з керівником Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолієм Подольським під назвою „Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”. Платформа „Локальна історія” – це відомий в Україні та за її межами онлайн-архів усноісторичних та візуальних джерел, покликаний зберігати історичну спадщину.
[Докладніше]