Виставки, присвячені 75-м роковинам трагедії Бабиного Яру
З 28 вересня 2016 року в Музеї Шолом-Алейхема в Києві відкривається виставка «Бабин Яр в пам’яті поколінь». Експонуватимуться твори відомих художників, а також в експозиції буде представлено фрагменти літературних творів учасників щорічного Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія та уроки Голокосту», який організовує Український центр вивчення історії Голокосту. Організатори виставки: Музей Шолом-Алейхема, Український центр вивчення історії Голокосту, Музей історії міста Києва, Київська міська державна адміністрація, Департамент культури КМДА. Виставка триватиме до 14 жовтня 2016 року.
[Плакат-анонс див за посиланням]
З 26 вересня 2016р. в Національному музеї історії України у Другій світовій війні відкривається виставка «Смертельний шлях». Виставка створена на основі фондової колекції Меморіального комплексу із залученням матеріалів Галузевого державного архіву СБУ, Державного архіву Київської області та за підтримки Українського центру вивчення історії Голокосту, Українського інституту національної пам’яті, Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара».
[Плакат-анонс див за посиланням]
З 15 вересня 2016 року в Музеї історії Києва відкрилась виставка «Бабин Яр – Пам’ять на тлі історії». Куратори та автори ідеї виставки намагались представити як історичні події, пов'язані із Бабиним Яром, від часу нацистської окупації Києва і до сьогодення, а також непрості питання пам'яті та вшанування. Організаторами виставки є Музей історії м. Києва, Український інститут національної пам’яті, Українсько-єврейська зустріч, Громадський комітет для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру за участі Українського центру вивчення історії Голокосту. Виставка триватиме до 27 листопада 2016 року.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]