Круглий стіл: «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти»
Під час круглого столу відбулось три сесії:
- Сесія І. Студії з історії Голокосту та інших геноцидів в Україні: проблема інтеграції в загальнонаціональний історичний контекст
- Сесія ІІ. Викладання історії Голокосту як складової частини історії України: проблеми та перспективи
- Сесія ІІІ. Історична пам’ять про Голокост та інші геноциди в Україні. Український та європейський контексти
Доповіді, представлені на круглому столі, будуть пізніше опубліковані на сайті та у виданнях Українського центру вивчення історії Голокосту.
Особливу цікавість викликала презентація проекту «Проти забуття» Луїджі Тоскано, фотографа та режисера з Майннгайму (Німеччина). Його роботи були представлені на виставці в Бабиному ярі, присвяченій 75 роковинам трагедії.
Також на круглому столі учасникам було презентовано два нові видання: Майкл Дімент "Самотній вигнанець. Щоденник про Свинюхи та гетто в Локачах" та "Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація. Матеріали науково-практичної конференції".
Як завжди, організаторами круглого столу є Український центр вивчення історії Голокосту та Goethe-Institut в Україні в партнерстві із Посольством держави Ізраїль в України. Цього року до організації ювілейного десятого круглого столу долучилися також Офіс Ради Європи в Україні та Представництво ООН в Україні.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]