Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
На зустрічі обговорювались наступні питання:
- розвиток викладання історії Голокосту в Україні
- співпраця МОН, Меморіалу Шоа і українських профільних інституцій
- які виклики у викладанні цієї та інших тем, пов'язаних з історією Другої світової війни, комуністичних та нацистських злочинів, є зараз, під час російської війни в Україні.
У зустрічі взяли участь:
- - Бруно Бойє, керівник Міжнародного освітнього департаменту Меморіалу Шоа (Париж)
- - Михайло Альохін, директор директорату шкільної освіти МОН України
- - Раїса Євтушенко, головний спеціаліст відділу змісту освіти, позашкільної та виховної роботи Директорату шкільної освіти МОН України
- - Паскаль Захарі, Меморіал Шоа, Париж, викладач методики
- - Фредерік Салі, Університет Гренобль Альпи, викладач історії, соціальних наук
- - Анатолій Подольський, к.і.н., провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, директор Українського центру вивчення історії Голокосту.
Під час зустрічі обговорили стан викладання історії Голокосту в Україні та шляхи співпраця міністерства з Меморіалом Шоа.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]