Александр Шафран. сопротивление нацистскому урагану. мемуары. 1940-1944. – одесса, 2003
Это воспоминания д-ра Александра Шафрана, который в годы Холокоста был главным раввином Румынии. Впервые эти мемуары былипубликованы в Израиле, Институтом Яд-Вашем в 1987 году, с комментариями известного ученого, исследователя истории Холокоста на территории Транснистрии и Румынии Жана Анчеля. И вот книга издана на русском языке (сокращенный перевод с английского Давида Розенфельда) в Одессе в издательстве “Негоциант”.
В книге автор рассказывает о том, как удалось добиться участия Митрополита Николае Бэлана в предотвращении депортации евреев Румынии в Польшу, а также о содействии королевы – матери Елены, папского Нунция Монсеньера Андреа Кассуло, других политических и религиозных деятелей в оказании помощи узникам лагерей и гетто, возвращении в Румынию детей-сирот Транснистрии.
В Киеве книгу можно приобрести в Институте социальных и общинных работников (директор Борис Забарко).
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]