Освітній семінар-школа з історії Голокосту в Україні в Луцьку
Як завжди, під час семінару учасники слухали лекції про особливості історії Голокосту у загальноєвропейському контексті (Анатолій Подольський), концепцію викладання історії Голокосту в Міжнародній школі вивчення і викладання історії Голокосту при Яд Вашем (Ноа Сіґал), про українсько-єврейські взаємини у міжвоєнний період (Анатолій Подольський, Надія Уфімцева), про особливості окупаційної пропаганди на теренах України (Михайло Тяглий), Ставлення неєврейського населення до окупаційного режиму та його злочинів. Місцеві допоміжні служби і Голокост (Андрій Усач), про жіночі історії Голокосту та геноциду (Надія Уфімцева), про Волинська трагедія в контексті масового насилля у період Другої світової війни (Оксана Каліщук), про порівняння злочинів нацизму та сталінізму. Злочини проти людяності та проти пам’яті (Андрій Козицький). Важливими були практикуми та майстер-класи з дослідження усної історії (Наталя Отріщенко), роботи зі щоденниками та інтерактивним ресурсом "Бабин Яр: пам'ять на тлі історії" (Віталій Бобров, Ольга Лімонова). Важливою частиною програми стали обмін досвідом викладання історії Голокосту в школі та інших аудиторіях. Під час навчальних візитів учасники школи відвідали місце пам'яті в с. Острожці та в Луцьку. В міській бібліотеці відбувся і практикум виставкою за участі її автора Івана Кульнєва «Советский эксперимент. Выставка к столетию Октябрьской революции и восьмидесятилетию «Большого террора» в СССР в коллажах». А під час завершального дня учасники, організатори та запрошені лектори долучились до дискусії про місце пам’яті про Голокост в сьогоднішній Україні. По завершенню всі учасники отримали сертифікати, книги з історії Голокосту та методичні посібники. Організаторами Літнього семінару-школи є Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) та за підтримки Асоціації єврейських організацій та общин України (Ваад України) та посольства Держави Ізраїль в Україні.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]