Міжнародний науковий семінар для освітян у Любліні (Польща)
16.06-21.06 2024 р. у м. Люблін та його регіоні (Республіка Польща), проходив міжнародний семінар “Unveiling “Aktion Reinhardt”: A Multi-Perspective Exploration”, на якому Український центр вивчення історії Голокосту представили Анастасія Міхєєва та Леся Юрчишин.
Семінар був організований Grodzka Gate-NN Theatre спільно з The House of Wannsee Conference і мав на меті дослідити основні аспекти планування, реалізації та наслідків Акції Райнхард, яка проводилась німецькими нацистами на території так званого Генерал-Губернаторства (сучасна територія Республіки Польщі та України) у 1941-1943 роках.
Під час семінару учасники відвідали місця, які були пов'язані з реалізацією акції Райнхард, в тому числі табори смерті Белжець, Собібор і Майданек.
Крім того, культурне різноманіття учасників семінару дало змогу познайомитись з різними комеморативними практиками, які можуть бути використані і в Україні. У приватних розмовах, учасників з Республіки Польща, Федеративної Республіки Німеччини, Королівства Нідерландів, Італійської Республіки, Румунії, Держави Ізраїль, Великого Герцогства Люксембург цікавило, як українська спільнота зараз вивчає та говорить про Голокост, тож принагідно нагадуємо і вам про педагогічне видання УЦВІГ “Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року”
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]