Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам’ять
Програма щорічного тижневого семінару-школи робить акцент на розгляді конкретних історичних подій Голокосту, інтегрування теми в контекст загальноєвропейської і світової історії, а також методичному супроводі викладання історії Голокосту в навчальних закладах. Програма наголошує на міждисциплінарному підході до вивчення теми та міжпредметному підході у навчанні про історію Голокосту. В процесі навчання буде розглянуто державну політику пам’яті в різні періоди історії, а також надано конкретні методичні рекомендації щодо викладання і комеморативних практик зі вшанування пам’яті жертв Голокосту. Акцент на міжпредметності та різновікових підходах до навчання значно розширює можливості використання матеріалів курсу.
Щороку окрему увагу приділяють спеціальним аспектам теми, наприклад: інші акти геноциду під час Другої світової війни, інші випадки геноциду у ХХ столітті, особливості жіночих історій, використання усної історії, проблематика прав людини у сьогоденні, психологічні аспекти викладання і навчання про історію Голокосту тощо.
Проект здійснюється у співпраці з Міжнародною школою вивчення Голокосту при Меморіалі «Яд Вашем» (Єрусалим) і за підтримки Асоціації єврейських громадських організацій та общин України (ВААД України, Київ) та посольства Держави Ізраїль в Україні.
Останні Новини
-
Міжнародна конференція «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень»
12 листопада 2024 року в Інституті всесвітньої історії НАН України було проведено міжнародну наукову конференцію на тему «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень» На конференції обговорювалися актуальні проблеми вивчення Голокосту в Україні та світі, теоретичні засади сучасного наукового дискурсу з проблематики Голокосту.
[Докладніше] -
Положення про ХХV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського (2024 – 2025 навчальний рік)
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2024-2025 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше] -
Відкрита лекція в Житомирському державному університеті ім. І.Франка
29 листопада 2024 року для студентів та викладачів історичного факультету Житомирського державного університету ім. Івана Франка, в рамках університетської програми «Запрошені професори» керівник УЦВІГ Анатолій Подольський виступив з лекцією на тему: «Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України».
[Докладніше] -
Виставка “(Не)Дитячі історії” на Чернігівщині
Протягом кількох тижнів листопада над «(Не)Дитячими історіями» працювали наші колеги Козелецького ліцею №3, Чернігівської області. Попри складні умови для роботи, шестеро гідів – учні та учениця 8, 9 й 10 класів – та їхній вчитель п. Ігор Карась змогли ознайомити з матеріалами виставки більше 300 осіб, учнів 6-11 класів та вчителів місцевих шкіл.
[Докладніше] -
„Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”
На сайті „Локальна історія” опубліковано розлоге інтерв’ю з керівником Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолієм Подольським під назвою „Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”. Платформа „Локальна історія” – це відомий в Україні та за її межами онлайн-архів усноісторичних та візуальних джерел, покликаний зберігати історичну спадщину.
[Докладніше]