Презентація спогадів «Війна Клари» у Жовкві
12 березня у приміщенні гетьманської зали Жовківського замку відбулася презентація українського перекладу "Війна Клари", котрий вийшов друком в серії «Бібліотека спогадів про Голокост». Ще нещодавно дану книгу презентували у Києві, а сьогодні символічно цю подію отримали змогу побачити мешканці міста, місцеві історики, вчителі та усі бажаючі.
Учасники заходу переглянули виступи основних дійових осіб, зокрема сина авторки Елі Крамера, співавтора книги Стівена Гланца, однієї з дійових осіб книги Метуки Корнберг. Модератором та організатором даного заходу у Жовкві був Володимир Герич виконавчий директор фонду «Міжнародна співпраця для Жовкви». Своїми міркуваннями також поділилися вчителька історії, учасниця проекту "Захистимо пам'ять" Наталія Гурська та мешканка будинку, де переховувалася Клара Шварц. Книга "Війна Клари" дозволяє створити простір для роздумів, дає можливість відчути історичний контекст епохи через складну та трагічну історію звичайної єврейської сім'ї. Сьогодні Клара Шварц - Крамер на сторінках своїх спогадів розповіла про ту Жовкву часів Другої світової війни, яка невідома мешканцям міста. Висловлюю велику вдячність організаторам, Українському центру вивчення історії Голокосту, що сприяли виходу українського перекладу та повернули уродженку нашого міста додому.
Михайло Скрипка,
вчитель історії, м. Жовква, Львівська область
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]