Презентація спогадів «Війна Клари» у Жовкві
12 березня у приміщенні гетьманської зали Жовківського замку відбулася презентація українського перекладу "Війна Клари", котрий вийшов друком в серії «Бібліотека спогадів про Голокост». Ще нещодавно дану книгу презентували у Києві, а сьогодні символічно цю подію отримали змогу побачити мешканці міста, місцеві історики, вчителі та усі бажаючі.
Учасники заходу переглянули виступи основних дійових осіб, зокрема сина авторки Елі Крамера, співавтора книги Стівена Гланца, однієї з дійових осіб книги Метуки Корнберг. Модератором та організатором даного заходу у Жовкві був Володимир Герич виконавчий директор фонду «Міжнародна співпраця для Жовкви». Своїми міркуваннями також поділилися вчителька історії, учасниця проекту "Захистимо пам'ять" Наталія Гурська та мешканка будинку, де переховувалася Клара Шварц. Книга "Війна Клари" дозволяє створити простір для роздумів, дає можливість відчути історичний контекст епохи через складну та трагічну історію звичайної єврейської сім'ї. Сьогодні Клара Шварц - Крамер на сторінках своїх спогадів розповіла про ту Жовкву часів Другої світової війни, яка невідома мешканцям міста. Висловлюю велику вдячність організаторам, Українському центру вивчення історії Голокосту, що сприяли виходу українського перекладу та повернули уродженку нашого міста додому.
Михайло Скрипка,
вчитель історії, м. Жовква, Львівська область
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]