Освітня подорож до Меморіального музею у Белжеці
Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці з Меморіальним музеєм у Белжеці та за фінансової підтримки Американського єврейського комітету і Клеймс Конференс організували 15 - 21 березня 2007 р. у Польщі освітній семінар для українських вчителів та студентів. Основною метою семінару було відвідати музей на території одного з колишніх нацистських таборів смерті, котрий часто лишається поза рамками меморіальних подорожей до Польщі та котрий відкрився для відвідування після перебудови у червні 2004. Мова йде про Меморіальний музей у Белжеці.
Семінар розпочався у Львові з відвідання історичних для місцевої єврейської громади місць, а також кількох контекстуальних лекцій на теми єврейської історії Львова. Далі було відвідання Замостя та Белжеця, Собібора, Любліна, Майданека. Відвідання місць та меморіалів змінювалося лекціями та обговореннями питань історії та пам'яті про події Голокосту під часі війни і тепер.
Особливо запам'яталася участь у меморіальній церемонії на території музейного комплексу Белжеця до річниці початку функціонування табору смерті та депортацій до нього Галицьких євреїв.
Вольфганг Вурт, волонтер Геденкдінст
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]