27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту 2007
27 січня 2007 року Київська гімназія східних мов разом з Українським центром вивчення історії Голокосту провела Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, що проводиться в багатьох європейських країнах, після рішення ООН в листопаді 2005 року про збереження пам'яті про Голокост, дослідження та викладання цієї теми заради не повторення масових геноцидів в історії людства.
На Меморіальному дні в гімназії були присутні викладачі та учні шкіл Києва, Білої Церкви та Броварів, також науковці, співробітники Українського центру вивчення історії Голокосту, представники Фонду історичних відеодокументів з Університету Південної Каліфорнії (США). Викладачі та учні підготували та прочитали тексти, уривки зі щоденників, вірші відомих авторів, які думали та писали про трагедію євреїв в роки нацизму. Були прочитані уривки зі щоденників Анни Франк, Давида Рубиновича, Хани Вейман, Паула Фрідмана, лист Віарда Равелінга Володимиру Янкелевичу, тексти та вірші Василя Гроссмана, Іллі Еренбурга, Пауля Целана та інших авторів. Також в рамках Меморіального Дня учасники подивилися фільм Сергія Буковського "Назви ім'я своє", який побудований на спогадах тих, що пережили Катастрофу та мали можливість взяти участь у дискусії з проблем, які пролунали у фільмі. Це була перша в Україні публічна дискусія з приводу фільму "Назви ім'я своє", презентація якого відбулася у Києві в жовтні 2006 року за участі Стівена Спілберга. Для тих хто взяв участь в Міжнародному дні пам'яті Голокосту, він запам'ятався надовго, і, можливо змусив замислитись над цінністю людського життя.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]