«На зламі історії: Шлях до справедливості для жертв війни в Україні»
Конференція присвячена експертним дискусіям щодо різних аспектів перехідного правосуддя, зокрема документуванню та розслідуванню грубих порушень прав людини, встановленню історичної правди, меморалізації та відшкодуванню шкоди. Захід відбудеться в межах Програми USAID «Права людини в дії», що імплементується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
Під час конференції будуть представлені результати соціологічного дослідження щодо оцінки потреб постраждалих від війни в Україні, проведеного на замовлення Української Гельсінської спілки з прав людини. Текст дослідження буде надіслано Вам завчасно.
Конференція надасть правникам, донорам, правозахисникам, дипломатам, представникам державних інституцій та міжнародних організацій простір для обміну знаннями та досвідом та подальшого обговорення можливих підходів до забезпечення справедливості для жертв війни в Україні.
Орієнтовний порядок денний та реєстраційну форму можна знайти за цим посиланням:
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]