Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
Учасниками такого міжнародного заходу були вчені, освітяни, державні діячі, дипломати з близько 10-ти країн Східної та Центральної Європи, а також представники США, Великої Британії та Ізраїлю. Україну на цій міжнародній конференції представляв керівник Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський. Роботу конференції відкрили Міністр закордонних справ Румунії пані Лумініца Одобеску (Luminița Odobescu), особистий представник Діючого голови ОБСЄ з питань боротьби з антисемітизмом Рабин Ендрю Бейкер (Rabbi Andrew Baker), Сільвіу Векслер, депутат парламенту, президент Федерації єврейських громад Румунії та інші.
Робота конференції була зосереджена на питаннях сучасних викликів щодо вивчення історії Голокосту, включаючи потенційний вплив штучного інтелекту (ШІ) у цій сфері, а також на те, як використовувати традиційну освіту у всіх її формах (класи, музеї, меморіали, народне мистецтво), а також сучасні платформи для поширення суспільних знань про Голокост і протистояння його спотворенню. Доповідачі під час роботи конференції підкреслили ключову роль освіти у протистоянні запереченню і спотворенню Голокосту та іншим формам антисемітизму. Доповідачі з Румунії, США, Польщі та інших країн зосередились на реаліях викладання Голокосту в сучасних умовах з акцентом на вплив на це викладання нападів ХАМАС на цивільних мешканців Ізраїлю 7 жовтня 2023 року та подальшої війни між Ізраїлем і ХАМАС.
У своїй доповіді А. Подольський зробив акцент на представленні українського національного досвіду у питаннях вивчення Голокосту та протистоянні антисемітизму та спростуванні маніпулятивних наративів рф з виправдання агресії проти України. Доповідач підкреслив, що сьогодні під час російської агресії та повномасштабної війни проти Україні ми маємо безпрецедентну ситуацію з викладанням історії Голокосту. Зокрема, коли вчителі, викладачі університетів, які до 24 лютого 2022 року фахово займались дослідженням та викладанням історії Другої світової війни, історії Голокосту, за цей період війни самі опинились чи під російськими бомбами і ракетами, на фронті, в окупації, стали біженцями і, таким чином, самі та їх родини пережили подібні випробування, що переживали жертви Голокосту.
Конференція мала на меті підвищити обізнаність про можливості технологій і дослідити конкуруючі та суперечливі історичні наративи. Також відбувся дуже актуальний та корисний обмін національним досвідом у царині викладання історії Голокосту на сучасному етапі в країнах-учасницях даного форуму.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]