КРУГЛИЙ СТІЛ: “ІСТОРИЧНІ ВИТОКИ ГОЛОКОСТУ: СПРОБА ОСМИСЛЕННЯ“
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України; Відділ єврейської історії та культури; Український центр вивчення історії Голокосту провів Круглий стіл: “Історичні витоки Голокосту: спроба
осмислення”.
Для обговорення пропонувалися такі питання:
1. Які, на Ваш погляд, причини та витоки Голокосту?
2. Європейська культура і Голокост.
3. Моральні та етичні висновки з історії Голокосту? Якими вони можуть бути?
Полеміка з цих питань давно триває в науковому середовищі, проте їх актуальність не спадає. Останні матеріали з цієї проблематики (статті п.В”ячеслава Ліхачова та п.Марка Дербаремдікера) були надруковані в нашому часописі “Голокост і сучасність” в числі 8 та 10. Передивитися ці публікації можна на нашому сайті.
[Фотогалерея...]Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]