Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація. Матеріали науково-практичної конференції, Київ, 4 жовтня 2016 р. – К.: Укр. центр вивч. історії Голокосту, 2016. – 230 с.
Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація. Матеріали науково-практичної конференції, Київ, 4 жовтня 2016 р. – К.: Укр. центр вивч. історії Голокосту, 2016. – 230 с.
Видання містить матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація», яку було проведено у Києві 4 жовтня 2016 р. спільними зусиллями Українського центру вивчення історії Голокосту, Українського інституту національної пам’яті, Національного музею історії України у Другій світовій війні, Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. C. Грушевського НАН України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та німецького фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» (EVZ). Конференція стала можливою у результаті співпраці урядових органів, державних академічних установ, громадських інституцій та міжнародних організацій у справі гідного вшанування пам’яті ромських жертв Бабиного Яру та багатьох інших ромських громад, які загинули під час війни та окупації. Видання розраховано на всіх, кого цікавить доля етнічних груп на теренах України в роки Другої світової війни, проблеми колективної пам’яті, історії геноциду.
ЗМІСТ ЗБІРНИКА
Передмова. «Непомітні жертви».
Розділ І. Вивчення.
-
Олександр Бєліков. Роми у радянській Україні міжвоєнної доби (1920–1930-ті рр.).
-
Николай Бессонов. Геноцид цыган в Черниговской области Украины.
-
Сара Ґрандке. Стратегії виживання ромів під час націонал-соціалістичних переслідувань у дистрикті «Галичина» у 1941–1944 рр.
-
Олена Козакова. Дослідження проблеми геноциду українських ромів у зарубіжній історіографії.
-
Тетяна Сторожко. Побут ромів України в період нацистської окупації у дитячих спогадах.
-
Михайло Тяглий. Ставлення місцевого населення в окупованій Україні до переслідуваних ромів (1941–1944).
Розділ ІІ. Викладання.
-
Іраїда Майданець , Інна Калинюк. Методичні рекомендації з імплементації історії ромів України та історії геноциду ромів у навчальний курс «Історія України».
-
Олег Охредько. Навчальний конструктор «Роми України».
Розділ ІІІ. Комеморація.
-
Альона Казанська. Роль ромських молодих активістів у формуванні та збереженні історичної пам’яті
-
Ірина Моторна. Депортація румунських ромів до Трансністрії (1942–1944 рр.): реконструкція подій, увічнення пам’яті, перспективи дослідження
-
Оксана Янковенко. Геноцид ромів: фондово-джерельний контент та особливості експозиційної презентації в Національному музеї історії України у Другій світовій війні.
Додаток. Резолюція науково-практичної конференції «Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація»
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]