Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Документы по истории и культуре евреев в региональных архивах Украины. Путеводитель. Волынская, Житомирская, Ровенская, Черкасская области / Науч. ред.-сост. Е.И. Меламед, Рос. гос. гуманитар. ун-т и др. - К.: Феникс, 2009. - 472 с.

Настоящее издание, подготовленное в рамках международного проекта "Документы по истории и культуре евреев в архивах России, Украины и Беларуси", продолжает серию межархивных справочников, посвященных письменному наследию евреев в архивах Украины, которая была начата путеводителем по архивохранилищам Киева (2006). В данном томе, работа над которым велась с середины 1990-х гг., представлены описания 498-ми фондов и коллекций из 9-ти архивов и музейных учреждений Волынской, Житомирской, Ровенской и Черкасской областей. Они содержат информацию о разнообразных по составу и типам документах, касающихся различных сторон жизни еврейского населения Речи Посполитой, Российской империи, Польской Республики, СССР и Украины и охватывают период с конца XVIII до начала XXI в. В издании отражены и документальные коллекции, содержащие сведения о преследовании и уничтожении евреев названных областей в период нацистской оккупации. 

Останні Новини

  • „Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”

    На сайті „Локальна історія” опубліковано розлоге інтерв’ю з керівником Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолієм Подольським під назвою „Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”. Платформа „Локальна історія” – це відомий в Україні та за її межами онлайн-архів усноісторичних та візуальних джерел, покликаний зберігати історичну спадщину.

    [Докладніше]
  • Інтерв’ю в рамках проєкту «Дім пам’яті» в Чернівцях

    Повномасштабна агресія росії проти України, не тільки призвела до величезних людських жертв та руйнувань, але й спричинилася до переоцінки цінностей, трансформації колективної пам’яті, ревізії ставлення суспільства до подій минулого. Однією із сфер, де уже зараз відбувається зміна підходів та парадигм, є вивчення і викладання історії Голокосту.

    [Докладніше]
  • Виставка «(Не)Дитячі історії» у Козельці

    Цієї осені прийняти в себе виставку забажали колеги з Козелецького ліцею №3, Чернігівської області. Нас щиро надихає досвід співпраці з новими колегами, котрі звернулися до нас з такою ініціативою попри дуже непрості умови для освітньої роботи.

    [Докладніше]
  • «День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках

    У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.

    Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.

    [Докладніше]
  • Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»

    28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top