Дискурси війни: аналіз наративів про сучасну війну в Україні в контексті згадок про Другу світову війну та Голокост.
30 листопада о 18.00 за Києвом та 17.00 за Берліном відбудеться онлайн-презентація проекту «Мережі пам'яті» Дискурси війни: аналіз наративів про сучасну війну в Україні в контексті згадок про Другу світову війну та Голокост.
Зустріч буде перекладатися синхронно англійською та українською.
Мережа Пам'яті ініцювала цей проєкт у відповідь на часті порівняння в українському публічному дискурсі досвіду Другої світової війни та Голокосту із досвідом та наслідками повномасштабної війни, розв'язаної Росією проти України. Ми вирішили уважніше придивитися до цього явища, його впливу на місцеву пам'ять про Голокост.
Завданням проєкту стало дослідження того, як дискурси про Другу світову війну та Голокост й теперішнє повномасштабне російське вторгнення до України впливають один на одного. Для цього ми зосередилися на кількісному та якісному аналізі публічного дискурсу з 24.02.2022 по 31.12.2022 за допомогою автоматизованої програми аналізу онлайн джерел (зокрема соцмереж), а також на культурологічній інтерпретації зібраних джерел.
Під час презентації ми хочемо поділитися проміжними результатами поточного етапу проєкту. Сподіваємося, що спостереження і тенденції, які ми виявили в публічному дискурсі, зможуть бути поглиблені в майбутніх дослідженнях.
Щиро, команда проєкту Мережа пам'яті
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]