Бабин Яр: масове убивство і пам'ять про нього: Матеріали міжнародної наукової конференції
Бабин Яр - це місце у Києві, яке донині залишається сумним символом політики геноциду нацистської Німеччини та маніпуляцій з пам'яттю, притаманних Радянському Союзу, а також яскравим прикладом нинішнього стану пам'яті про війну у сучасному українському суспільстві.
Ця книга є збірником матеріалів міжнародної конференції, яка мала на меті проаналізувати як суто історичні аспекти репресивної політики щодо різних груп населення (євреїв, ромів, діячів українського національного руху, радянських військовополонених та цивільних громадян), для яких Бабин Яр став місцем колективного поховання, так і повоєнні та сучасні проблеми, пов'язані з увічненням пам'яті загиблих у контексті неоднозначного ставлення до минулого з боку різних частин українського суспільства.
ЗМІСТ
Анатолій Подольський. Передмова.
Карел Беркгоф. Бабин Яр: місце наймасштабнішого розстрілу євреїв нацистами в Радянському Союзі.
Татьяна Евстафьева. Бабий Яр: послевоенная история местности.
Татьяна Евстафьева. Футбольные матчи 1942 года команды "Старт" в оккупированном немцами Киеве и судьбы ее игроков.
Аркадий Зельцер. Тема "Евреи в Бабьем Яру" в Советском Союзе в 1941-1945 годах.
Сергій Кот. Учасники підпілля ОУН(м) - жертви Бабиного Яру (1941-1943).
Олександр Круглов. "Ми повинні були виконувати брудну роботу...": Знищення євреїв Києва восени 1941 р. у світлі німецьких документів.
Дмитро Малаков Київ у перші дні окупації (19-28 вересня 1941 року).
Юрген Маттеус. Початок Голокосту та війна проти Радянського Союзу.
Таня Пентер. Під слідством за співпрацю: судове переслідування колаборантів у СРСР після Другої світової війни та злочинів у Бабиному Яру.
Борис Чорний. Літературні свідчення масового знищення євреїв у Бабиному Яру.
Люба Юрґенсон. Спадщина Бабиного Яру в літературі.
Віталій Нахманович. Історія. Сучасність. Майбутнє?.. (роздуми до 70-річчя київської масакри 29-30 вересня 1941 р.).
Додаток. Каталог охоронних дощок, пам'ятників і пам'ятних знаків, пов'язаних з історією Бабиного Яру. Упор. Віталій Нахманович.
Відомості про авторів.
Перелік скорочень.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]