Автономні історії та дослідження історії Голокосту Тель-Авівський Університет і Університет Бар-Ілан
Організатори:
Wiener Library (Sourasky Central Library), Tel Aviv University
Kantor Center for the Study of Contemporary European Jewry, Tel Aviv University
Minerva Institute for German History, Tel Aviv University
The Arnold and Leona Finkler Institute of Holocaust Research, Bar-Ilan University
Friedrich-Ebert-Stiftung, Israel
За останні 60 років дослідження теми Голокосту розвивалось у двох різних напрямах: вивчення злочинців, з однієї сторони, та досвід жертв і їх рефлексії - з іншої.
По завершенню Другої світової війни історіографія нацистського режиму, і зокрема його "машини знищення", як сказав Рауль Гільберг, пройшла декілька етапів історичної полеміки, що стосувалась ряду складних теоретичних проблем та їх інтерпретації. Ці проблеми коливались від пошуку концептуальних моделей, таких як тоталітаризм, крізь дискусії істориків (Historikerstreit), до більш сучасних дебатів відносно питань впливу економічних та демографічних чинників пов'язаних з ідеологією, що розглядали злочинців, як "звичайних людей" або "добровільних виконавців". Також вони досліджували злочини Вермахту на Сході.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]