Автономні історії та дослідження історії Голокосту Тель-Авівський Університет і Університет Бар-Ілан
Організатори:
Wiener Library (Sourasky Central Library), Tel Aviv University
Kantor Center for the Study of Contemporary European Jewry, Tel Aviv University
Minerva Institute for German History, Tel Aviv University
The Arnold and Leona Finkler Institute of Holocaust Research, Bar-Ilan University
Friedrich-Ebert-Stiftung, Israel
За останні 60 років дослідження теми Голокосту розвивалось у двох різних напрямах: вивчення злочинців, з однієї сторони, та досвід жертв і їх рефлексії - з іншої.
По завершенню Другої світової війни історіографія нацистського режиму, і зокрема його "машини знищення", як сказав Рауль Гільберг, пройшла декілька етапів історичної полеміки, що стосувалась ряду складних теоретичних проблем та їх інтерпретації. Ці проблеми коливались від пошуку концептуальних моделей, таких як тоталітаризм, крізь дискусії істориків (Historikerstreit), до більш сучасних дебатів відносно питань впливу економічних та демографічних чинників пов'язаних з ідеологією, що розглядали злочинців, як "звичайних людей" або "добровільних виконавців". Також вони досліджували злочини Вермахту на Сході.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]