ЗВЕРНЕННЯ УЦВІГ ДО КОЛЕГ «МИ ПЕРЕМОЖЕМО ВОРОГА. МИ НА СВОЇЙ ЗЕМЛІ!»
Шановні друзі та подруги, колеги та коліжанки,
вже більше трьох тижнів ми усі знаходимося в нових страшних реаліях повномасштабної війни проти України з боку країни-агресора рф. Нам усім болить. Комусь фізично, усім - морально. В нас збираються історії - свої, родинні, знайомих - які варто записувати й розказувати.
Назви міст, містечок, сіл, які наразі найбільше потерпають від обстрілів, руйнувань, наслідків тимчасової окупації - це передусім імена конкретних людей, з якими ми мали й надалі матимемо честь бачитися, працювати, спілкуватися. Ця війна показала також, що немає далеких родичів, знайомих і друзів. Ми всі дуже близькі один одному, готові допомагати в міру своїх сил та можливостей.
Наша команда дякує усім, хто ці дні писав та дзвонив. Комусь писали й дзвонили також ми. Ми хочемо бути близькими до вас усіх та спробувати допомагати усім так, як можемо. Вислухати усіх, хто потребує розмови. Створити майданчики для обговорення нагальних тем та просто заради того, щоб бачитися знову та відчувати підтримку один одного.
Наступні дні ми будемо повідомляти про наші плани та пропозиції. Заохочуємо також Вас писати нам власні ідеї, чим ми могли би бути корисні, як могли би організувати взаємопідтримку нашої великої громади з тисяч людей різного віку та професій з усієї країни та поза її меж.
Український центр вивчення історії Голокосту поступово налагоджує свою наукову, освітню, просвітницьку діяльність.
Попри загрози й безсилу лють ворога, хочемо й мусимо бути разом, думати разом про теперішнє, минуле та майбутнє. Ми переможемо ворога . Ми на своїй землі! Слава Україні!
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]