День визволення в’язнів нацистських концтаборів
В День визволення в'язнів нацистських таборів (11 квітня) ми хотіли б відзначити стійкість та волю до життя всіх тих, хто пережив те жахіття. А також тих, хто мусить сьогодні знову переживати жахіття війни (а інколи й окупації) - з вини російських загарбників та злочинців.
Наша близька і дорога знайома, колишня ув'язнена нациcтського табору Аушвіц , яка радо відгукується на запрошення УЦВІГу останні кілька років, п. Анастасія Гулей в одному з інтерв’ю сказала: «Я німецького Гітлера пережила. І кремлівського переживу». Сказала вона це 8 травня 2018 року. В ці дні п. Гулей мусила покинути свою країну, але не перестала представляти нас за кордоном. Вона брала участь у пам’ятних заходах на теренах меморіалу в Бухенвальді. Щиро зичимо пані Анастасії швидкого повернення додому.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]