Cемінару з історії Голокосту на теренах України 2011 року
Український центр вивчення історії Голокосту в співпраці з Музеєм "Яд Вашем" (Єрусалим) влітку 2011 р. планує провести навчально-методичний семінар з історії Голокосту в Україні та проблем викладання цієї тематики в школах України. Семінар проводиться для вчителів історії та інших суспільних дисциплін середніх навчальних закладів України. Під час навчання на семінарі, що проходитиме у форматі лекцій, дискусій, тренінгів, екскурсій та обговорень, будуть розглянуті різноманітні аспекти історії Голокосту на теренах України та Європи, а саме: політика тоталітарних режимів, передовсім нацистського і більшовицького, щодо євреїв, нацистський геноцид щодо євреїв, рух опору, українсько-єврейські взаємини в міжвоєнний період та під час Голокосту, ідеологія нацистського антисемітизму тощо. Частину дискусій також буде присвячено обговоренню методик викладання історії Голокосту в школі.
Семінар відбудеться 23-25 червня 2011 р. в місті Черкаси.
Термін подачі заявки - до 1 червня 2011 р.
Учасники цього навчально-методичного семінару 2011 р., які продовжать чи розпочнуть викладання історії Голокосту в своїх освітніх закладах, запропонують свої власні авторські методики чи методичні розробки з різноманітних аспектів цієї теми тощо, будуть запрошені взяти участь в навчально-методичному стажуванні в Музеї "Яд Вашем" (Єрусалим) у 2011 р. Пропонуємо Вам подати заявку на участь у цьому семінарі. У Вас буде можливість прослухати лекції, взяти участь в дискусіях та робочих групах; також Ви отримаєте навчально-методичні матеріали з теми історії Голокосту. Заявка на участь подається на адресу Центру (форму можна завантажити за посиланням нижче). Обов'язково треба вказати ім'я, прізвище, місце роботи, координати, а також причини Вашої зацікавленості чи мотивації щодо теми семінару. Також просимо Вас в стислому вигляді викласти Ваше бачення викладання теми Голокосту в сучасній Україні, а також Ваш досвід (якщо він є) викладання цієї теми. Загальний обсяг заявки має складати мінімум дві і максимум три сторінки формату А4, Times New Roman 14, інтервал 1.5.
Чекаємо на Ваші заявки, після чого повідомимо Вам всю необхідну інформацію.
За необхідності організатори можуть відшкодувати проїзд (плацкарт), харчування та проживання учасників. Про потребу відшкодування (повну, часткову або без відшкодування) прохання вказати у заявці. Отримання навчально-методичних матеріалів - за рахунок організаторів.
Заявки на участь в семінарі можна надсилати звичайною поштою, факсом або електронною поштою.
Адреса: 01011, Київ, вул. Кутузова, 8, кім. 109,
Український центр вивчення історії Голокосту
Телефон / факс: (044) 285-90-30
Електронна адреса: uhcenter@holocaust.kiev.ua
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]