Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам’ять
Програма щорічного тижневого семінару-школи робить акцент на розгляді конкретних історичних подій Голокосту, інтегрування теми в контекст загальноєвропейської і світової історії, а також методичному супроводі викладання історії Голокосту в навчальних закладах. Програма наголошує на міждисциплінарному підході до вивчення теми та міжпредметному підході у навчанні про історію Голокосту. В процесі навчання буде розглянуто державну політику пам’яті в різні періоди історії, а також надано конкретні методичні рекомендації щодо викладання і комеморативних практик зі вшанування пам’яті жертв Голокосту. Акцент на міжпредметності та різновікових підходах до навчання значно розширює можливості використання матеріалів курсу.
Щороку окрему увагу приділяють спеціальним аспектам теми, наприклад: інші акти геноциду під час Другої світової війни, інші випадки геноциду у ХХ столітті, особливості жіночих історій, використання усної історії, проблематика прав людини у сьогоденні, психологічні аспекти викладання і навчання про історію Голокосту тощо.
Проект здійснюється у співпраці з Міжнародною школою вивчення Голокосту при Меморіалі «Яд Вашем» (Єрусалим) і за підтримки Асоціації єврейських громадських організацій та общин України (ВААД України, Київ) та посольства Держави Ізраїль в Україні.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]