Конференція "Злочини тоталітарних режимів в Україні: науковий та освітній погляд"
Центр досліджень Голокосту і геноциду (Амстердам, Нідерланди) та Український центр вивчення історії Голокосту проводять 21-22 листопада 2009 р. у м. Вінниця міжнародну науково-методичну
конференцію "Злочини тоталітарних режимів в Україні: науковий та освітній погляд".Мета конференції - продовження співпраці випускників Програми стажувань з порівняльного дослідження історії геноцидів для науковців з України (яку започаткував та здійснив Центр досліджень Голокосту та геноциду з м. Амстердам (www.chgs.nl) в період з серпня 2006 р. по червень 2009 р.), а також розширення контактів та обміну професійним досвідом між дослідниками та викладачами історії та суспільних дисциплін в Україні. Більшість учасників конференції - українські науковці (випускники Програми стажувань), а також українські викладачі історії - учасники навчально-методичних та наукових семінарів Українського центру вивчення історії Голокосту. В конференції також беруть участь інші фахівці з тематики історії тоталітарних режимів та злочинів проти людства. За метою організаторів, під час роботи конференції учасники отримають можливість презентувати результати власних досліджень з проблематики історії геноцидів, тоталітарних режимів ХХ століття та їх порівняння, Голодомору, радянських політичних репресій та Голокосту, вплив цих подій на історію та сучасність України, зокрема, відображення в сучасній історичній пам'яті суспільства та освітній системі. В рамках конференції передбачаються круглі столи та дискусії із зазначеної проблематики.
Відгуки учасників:
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]