Міжнародна наукова конференція, присвячена 70-річчю визволення України від гітлерівських окупантів у роки Другої світової війни
Інститут історії України НАН України спільно з Меморіальним комплексом «Національний Музей історії Великої вітчизняної війни 1941-1945 років» планують у жовтні 2014 року провести Міжнародну наукову конференцію «Боротьба за Україну в 1943-1944 роках: влада, збройні сили, суспільство», що буде присвячена 70-річчю визволення теренів України від нацистської окупації. Організаторами передбачається широке коло наукових тем для фахового, академічного обговорення: міжнародна політика та українське питання; бойові дії; нацистський окупаційний режим; радянський рух Опору націоналістичне підпілля; історіографія, методологія та джерела історії України часів війни, проблеми історичної пам’яті тощо.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]