Оголошуємо набір на щорічний освітній семінар-школу «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять» (м. Кам’янець-Подільський, липень 2020 р.)
Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) та за підтримки Асоціації єврейських громадських організацій та общин України (ВААД України) та посольства Держави Ізраїль в Україні оголошує набір учасників освітнього семінару-школи «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять».
Семінар проводиться для вчителів історії та інших суспільних дисциплін середніх навчальних закладів України. Під час навчання у форматі лекцій, дискусій, тренінгів, екскурсій та обговорень, учасники розглянуть різноманітні аспекти історії Голокосту на теренах України та Європи, політику тоталітарних режимів, нацистський геноцид щодо євреїв, рух опору, українсько-єврейські взаємини в міжвоєнний період та під час Голокосту, особливості ідеології нацистського антисемітизму, міждисциплінарні підходи до історії Голокосту, інші геноциди Другої світової війни та сучасності, питання історичної пам’яті тощо. Значну частину програми буде присвячено обговоренню методик викладання історії Голокосту в школі.
Семінар відбудеться 12 – 17 липня 2020 р. у м. Кам’янець-Подільський.
Термін подачі заявки – до 18 травня 2020 р.
Відповідь (орієнтовно) – 27-29 травня 2020 р.
Учасників цього навчально-методичного семінару, які запропонують свої власні авторські методики чи методичні розробки з різноманітних аспектів теми, розпочнуть викладання теми у власних навчальних закладах чи вдосконалять власні підходи за результатами навчання, буде запрошено взяти участь в навчально-методичному стажуванні в Музеї «Яд Вашем» (Єрусалим) та інших освітніх програмах партнерів УЦВІГу
Заявку на участь в семінарі потрібно заповнити через онлайн-форму за посиланням:[https://forms.gle](доступне також на сайті УЦВІГ [http://www.holocaust.kiev.ua])
Організатори забезпечують харчування та проживання учасників протягом усього часу семінару, витрати на екскурсії та безкоштовно надають навчально-методичні матеріали (незалежно від конкурсної або позаконкурсної участі).
Проїзд до та від місця проведення семінару – за рахунок учасників.
Вступний внесок за участь у семінарі-школі на конкурсній основі – 500 грн. Він сплачується протягом тижня після підтвердження участі. Мінімальна кількість учасників за конкурсним відбором – 20 осіб, максимальна – 25 осіб
Вартість участі в семінарі-школі поза конкурсом – 6100 грн. Вона сплачується протягом тижня після підтвердження Вашої реєстрації листом від організаторів. Максимальна кількість позаконкурсних місць на школі – 10. Позаконкурсна участь означає, що місце гарантовано закріплене за учасником одразу після сплати зазначеної вартості. Гарантована реєстрація буде відбуватися у порядку подання заявок до набору повної кількості позаконкурсних місць. Якщо бажаючих буде більше, усі понад першу десятку автоматично братимуть участь у загальному конкурсі. За умови звільнення місць (відмова, хвороба, відсутність оплати) право позаконкурсної участі перейде до наступного по порядку заявника. Проживання та харчування позаконкурсних учасників організовується централізовано разом з усією групою. Позаконкурсна участь в семінарішколі НЕ означає автоматичної участі в навчально-методичному стажуванні в Музеї «Яд Вашем» (Єрусалим) та/або інших освітніх програмах партнерів УЦВІГу
У разі відмови від участі після 15 червня для позаконкурсних учасників та після 22 червня для інших учасників вступні внески НЕ повертаються. Участь в усіх заходах освітнього семінару-школи є обов’язковою.
Усі учасники школи отримають сертифікати у відповідності до постанов Кабінету Міністрів № 800 та № 1133 щодо Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників. За потреби буде можливим укладення між закладом освіти та ВГО «Український центр вивчення історії Голокосту» договору про надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації
Програма освітнього семінару-школи «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять» складається з 38 навчальних годин.
З додатковими питаннями звертайтеся:
Український центр вивчення історії Голокосту
Телефон / факс: (044) 285-90-30
Електронна адреса: uhcenter@holocaust.kiev.ua
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
«Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Навчання про історію Голокосту та права людини. Семінар у Литві
З 15 по 19 червня 2026 року Інститут ім Ольги Ленгель (TOLI) у партнерстві з Міжнародною комісією з оцінки злочинів нацистського та радянського окупаційних режимів у Литві та Єврейською громадою Литви організували у Вільнюсі п'ятиденний семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього: викладання про Голокост та права людини». Програма об'єднала освітян з Литви, України та Польщі, щоб поглибити своє розуміння Голокосту, антисемітизму, прав людини та ефективних методів викладання цих проблем.
[Докладніше] -
«Один камінь – одне життя: 80 каменів спотикання для Києва» Чищення Каменів спотикання
11 червня 2026 року перехожі помітили, що два Камені спотикання яскравіше заблищали, і біля них зʼявились свіжі жовті квіти. Це тому, що їх почистила група з чотирьох студентів, дослідниці та інших охочих активістів.
[Докладніше] -
Зустріч дослідницьких команд проєкту «Один камінь – одне життя: 80 каменів спотикання для Києва»
9 червня 2026 року у Києві, у приміщенні інформаційно-виставкового центру Національного музею Революції Гідності відбулася фінальна зустріч дослідницьких команд міжнародного проєкту «Один камінь – одне життя. 80 Каменів спотикання для Києва». Шість команд, десятки юних дослідників, багато розмов, відкриттів і натхнення. А ще — неймовірні спікери: Олександр Воронюк, Надія Уфімцева та Анатолій Подольський, які допомогли нам по-новому подивитися на історію, людські долі та пам’ять.
[Докладніше] -
Відкриття Каменя спотикання на честь Лії Бубнової
3 червня 2026 року в рамках проєкту «Один камінь – одне життя. 80 Каменів спотикання для Києва» на вулиці Бульварно-Кудрявській встановили 16-й Камінь спотикання у столиці — на честь Лії Бубнової, київської аптекарки, мами і дружини, єврейки, яка загинула у 1941 році у Бабиному Яру. Проєкт ініційований Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kyjiwі реалізований Українським центром вивчення історії Голокосту у співпраці з КМДА
[Докладніше] -
«Музейні практики й трансформації у висвітленні Другої світової війни».
27-28 травня 2026 року Національний музей історії України у Другій світовій війні за фінансування фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» (Берлін, Німеччина) провів дводенну міжнародну конференцію «Музейні практики й трансформації у висвітленні Другої світової війни».
[Докладніше]




