Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
Звуки пострілів, годинника, кроків, криків та плачу – це лише частина звукової палітри, яка допомагає зануритися в історичну атмосферу того часу. Аудіофільм передає відчуття, що могли переживати жертви та очевидці трагедії.
На презентації фільму спікери обговорили Голокост у Сосонках. Зокрема, голова ГО «Мнемоніка Максим Гон, який доєднався відеозв'язком, розмірковував про "філософію зла", провів паралелі між сучасністю та злочинами з минулого. Роман Михальчук дав історичний огляд подій у Сосонках. Про нові форми роботи з історією Голокосту розповів партнер ГО «Мнемоніка» Матіас Ріхтер; про важливість усних свідчень розповідали Галина Данильчук та Олена Гумінська. Крім того, Світлана Гон презентувала методичний посібник для освітян та поділилася практичним досвідом його використання.
Дякуємо всім, хто виступав за актуалізацію проблеми вивчення Голокосту на мікрорівні. Окрема подяка автору сценарію аудіофільму Євгену Цимбалюку за втілення ідеї. Після прослуховування фільму присутні поділилися своїми враженнями: комусь було
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]