Семінар "Викладання історії Голокосту у вищій школі" у Чернівцях
Протягом 4-6 жовтня 2024 року Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувався науково-методичний семінар для викладачів вищих навчальних закладів "Викладання історії Голокосту у вищій школі". Організатором семінару є Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці та за фінансової підтримки Міжнародного проєкту «Стежками пам’яті ІІ» Єврейської громади Дюссельдорфа.
На семінарі 20 викладачів та викладачок із 18 різних регіонів України обговорювали як викладається історія Голокосту у вищих навчальних закладах України, з якими викликами вони стикаються, а також обмінялися найкращими практиками та власним досвідом викладання.
В програмі були і лекції від гостьових лекторів -- Ігоря Пошивайла, генерального директора Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, Лариси Якубової, завідувачки відділу історії України 20-30-х років ХХ ст. Інституту історії України НАН України та Анатолія Подольського, директора Українського центру вивчення історії Голокосту, провідного наукового співробітника Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України. А окремою частиною програми стала вистава "Сіді Таль. Аідише нешуме" на сцені Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театр ім. Ольги Кобилянської.
Всі учасники та учасниці отримали і комплект видань УЦВІГ та інших книг із теми дослідження історії геноцидів. Наразі учасники та учасниці семінару працють спільно над створенням основ для майбутнього методичного посібника щодо викладання історії Голокосту у закладах вищої освіти.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]