До 82-річниці трагедії Бабиного Яру. Освітні матеріали
Загибель невинних людей завжди залишає глибокий слід в історії. 29-30 вересня – це дні, коли Україна та світ вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру. Ці дні нам нагадують про те, як важливо пам'ятати минуле. Пам'ять про Бабин Яр нагадує нам, що важливо стримувати світ від занурення у темряву ненависті та жорстокості. Збереження світу та співжиття, поваги до прав людини та різноманітності – це завдання, якому ми повинні приділити особливу увагу, прагнучи запобігти подібним трагедіям у майбутньому.
Ми вшановуємо пам'ять жертв Бабиного Яру та водночас стикаємося з агресією російської федерації. Україна, країна, яка завжди відстоювала свою незалежність та свободу, тепер знову опинилася під загрозою. Україна потребує підтримки та солідарності міжнародної спільноти, щоб відстояти свою незалежність та мирне майбутнє. Нехай пам'ять про Бабин Яр завжди нагадує нам про важливість толерантності та об'єднання у боротьбі за гідність кожної людини та свободу України.
-
Інтерактивний ресурс “Бабин Яр: пам’ять на тлі історії” може стати помічником в проведенні пам'ятних тематичних занять. У путівнику для вчителя кожен охочий знайде широкий спектр методик висвітлення питання. До Дня пам’яті жертв Бабиного Яру було розроблено понад 27 занять та більш як 50 інтерактивних вправ.
-
Зупинимося на вкрай важливому - Пам'яті. Ось лише один уривок заняття "Я свідчу! Я говорю!" - це дорівнює: "Я не можу мовчати", автор Елла Ситник.
Мета заняття: обговорити з учнями проблему формування суспільної думки стосовно минулого, сучасного та майбутнього Бабиного Яру. Актуалізуйте проблему, поставивши учням ключове запитання: "Якщо Бабин Яр – це велика братська могила людей різних національностей, то чому його досі називають Вавилоном мовчань?". -
Проведіть коротке обговорення змісту запитання і переконайтеся, що учні його зрозуміли. Запропонуйте учням переглянути початок фільму з рубрики Кінохроніка "Бабин Яр. У пошуках пам’яті" https://www.youtube.com/watch?v=Y9L3YgtjnxQ
-
З олівцем у руках, спробувати почути та записати перші відповіді на ключове запитання. Обговоріть результати роботи. Фіксуйте ключові відповіді стисло на дошці й робіть це упродовж усього заняття.
-
Робота в групах
Повідомте учнів, що пошук відповіді на ключове запитання триває, а для цього корисно звернутися до думки громадськості. Об’єднайте учнів у шість груп і запропонуйте кожній групі картку з цитатою (додаток ). Дайте можливість групам ознайомитись зі змістом цитат і обмінятися першими враженнями від прочитаного. -
Ознайомитися з цією вправою та заняттям можна за посиланням: http://osvita.kby.kiev.ua #Долучайтесь до обговорення та пам'ятайте разом з нами.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]