Міжнародна конференція «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень»
12 листопада 2024 року в Інституті всесвітньої історії НАН України було проведено міжнародну наукову конференцію на тему «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень» На конференції обговорювалися актуальні проблеми вивчення Голокосту в Україні та світі, теоретичні засади сучасного наукового дискурсу з проблематики Голокосту.
В роботі конференції взяли участь відомі вітчизняні та іноземні фахівці: співробітники Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України», Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України, Institute of Musicology Jagiellonian University (Krakow, Poland), Київського університету імені Бориса Грінченка, Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Рівненського державного гуманітарного університету, Державного архіву Львівської області, Українського центру вивчення історії Голокосту, музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» (м. Дніпро), Українського представництва Канадської недержавної організації «Українсько-Єврейська Зустріч».
З науковою доповіддю «Студії з історії Голокосту в Україні з погляду сучасної європейської історіографії» на конференції виступив керівник УЦВІГ Анатолій Подольський. Історик проаналізував студії з історії Голокосту в Україні з погляду сучасної європейської історіографії та розповів про поступове формування наукової школи в Україні дослідників даної проблематики. В останнє десятиліття значно зросла кількість напрямів досліджень історії Голокосту на українських землях. Мова йде в першу чергу про регіональні дослідження, а також студії з проблем руху Опору, стратегій виживання, з політики пам’яті жертв Голокосту.
З доповідями також виступили: доктор історичних наук, професор, академік Академії політичних наук України, член-кореспондент НАПН України, головний науковий співробітник Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» Василь Ткаченко; доктор історичних наук, професор, головний науковий співробітник Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» Сергій Стельмах; директор ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України», член-кореспондент НАН України, доктор історичних наук, професор Андрій Кудряченко; доктор історичних наук, старший науковий співробітник, головний науковий співробітник Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» Олександр Потєхін; доктор політичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, провідний науковий співробітник Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» Людмила Чекаленко та інші.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Оголошуємо набір учасників на семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності»
Починаючи з 2022 року УЦВІГ в співпраці та за фінансування Меморіалу Шоа (Париж) проводить в Україні наукові семінари для освітян на теми, пов’язані з історією та пам’яттю про геноциди на теренах України в світовому контексті. Доповідачами на семінарі виступають українські та французькі науковці. Робоча мова заходу – українська та французька з синхронним перекладом.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі» Автори навчальних модулів
УЦВІГ продовжує роботу над створенням онлайн-курсу «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі». Авторський колектив цього курсу – відомі українські викладачі історії, методисти з викладання історії, науковці.
[Докладніше] -
Відкрита лекція в УДУ ім. М. П. Драгоманова
22 квітня 2025 року гостьову лекцію для студентів та колег з історичного факультету Українського державного університету ім. М. П. Драгоманова прочитав керівник УЦВІГ, к.і.н. Анатолій Подольський
[Докладніше] -
«Піжмурки зі смертю» У Чернівцях відбулася прем’єра вистави про Голокост
11 квітня 2025 року у Чернівцях у виконанні народного драматичного театру ім. Григорія Агєєва та дитячої театральної студії "Бу-Бу-Бу" відбулась прем’єра вистави на основі графічного роману «Піжмурки зі смертю: дитячі розповіді про недитячу історію», написаного авторською групою у складі: Анна Ямчук, Микола Кушнір, Анна Тарновецька та Наталя Герасим.
[Докладніше] -
Оновлений сайт проєкту «Один камінь — одне життя: 80 каменів спотикання для Києва»
УЦВІГ представляє оновлений сайт проєкту “Камені спотикання” — з новим дизайном, зручним інтерфейсом та глибшим зануренням в історію. Команда істориків, освітян дослідників, вебмайстрів та дизайнерів доклали максимум зусиль, щоб зробити його ще зручнішим та змістовнішим.
[Докладніше]