Онлайн-дискусія «Допомога під час війни»
«Мережа допомоги жертвам націонал-соціалістичних злочинів», що створена в Німеччині організовує офлайн та онлайн заходи з 18 по 29 червня. Зокрема, онлайн-дискусія «Допомога під час війни» відбудеться 20 червня, де українські, польські та німецькі колеги поділяться своїм досвідом. Серед учасників дискусії - Анатолій Подольський, вчений та директор Ukrainian Center for Holocaust Studies. Дискусія буде проводитись німецькою та англійською мовами. Організатори вірять, що такі заходи об'єднають людей у підтримці Мережі.
48 меморіальних місць пам'яті, музеїв, спільнот та ініціатив у Німеччині об'єднались у «Мережу допомоги жертвам націонал-соціалістичних злочинів» Hilfsnetzwerk für Überlebende der NS-Verfolgung in der Ukraine. Від початку створення наш проєкт та Фонд «Меморіал убитим євреям Європи» StiftungDenkmal - FoundationMemorial є учасниками мережі.
Мережа надає допомогу людям, які пережили нацистські преслідування та їхнім родинам. Допомогу також отримують українські колеги, які опинились у кризовій ситуації через війну Росії проти України - історики, музейники, вчителі, журналісти.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]