Бабин Яр: пам'ять на тлі історії
14 липня 2022 року на теренах Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» керівник УЦВІГу, кандидат історичних наук Анатолій Подольський провів зустріч-екскурсію на території заповідника для Посла Сполучених Штатів Америки в Україні пані Бріджит Брінк.
Під час цієї зустрічі Анатолій Подольський і Бріджіт Брінк обговорили не тільки історичний контекст трагедії Бабиного Яру, історії Голокосту на українських землях, масові вбивства людей під час нацистської окупації України в роки Другої світової війни. Розмова торкнулась і подій сучасної війни, російської агресії проти України. Після повномасштабного вторгнення в Україну російські загарбники не тільки вбивають людей і знищують будівлі та інфраструктуру наших міст і селищ, але й руйнують нашу пам'ять про минувшину, зокрема про жертви Другої світової війни. Так в березні 2022 року російські бомби та ракети частково зруйнували меморіали в Києві та Харкові.
Посол США в Україні пані Бріджит Брінк під час зустрічі-екскурсії зазначила, що її країна з самого початку російського вторгнення і дотепер допомагає українцям захиститися від звірств росіян, які порівняла зі злочинами нацистів у Бабиному Яру.
“Мої відвідини Бабиного Яру стали чітким нагадуванням про звірства нацистів, скоєних проти євреїв та інших, які російські ракети знову зробили дуже реальними, завдаючи ударів і вбиваючи невинних”, - зазначила пані Посол.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]