IN MEMORIAM Неля Вікторівна Ющенко (01.02.1942 – 07.05.2025)
Знову біль, знову горе. 7 травня 2025 року пішла від нас наша близька старша подруга, наша вірна колежанка Неля (Неоніла) Вікторівна Ющенко. Наша дорога Неля Вікторівна більше двадцяти років вона була беззмінною бухгалтеркою та адміністраторкою Українського центру вивчення історії Голокосту.
Пані Неля була учасницею і свідком всіх наших досягнень, всіх переживань, всіх труднощів, всієї боротьби за те, щоб ми, українці, ставали кращими…Без перебільшення: вчителі історії з усієї країни, з усіх куточків країни знають(ли) і люблять(ли) нашу Нелю Вікторівну. Її любов до людей, до життя, її життєвий досвід (величезний), відчуття іншої людини, спокій, безстрашність завжди допомагали і рятували нас, тих, хто був поряд з Н.В.Ю.
У 2002 році Нелі Вікторівна вийшла на пенсію і пішла працювати до Українського центру вивчення історії Голокосту…Завжди будемо дякувати Богу і тим людям, що познайомили нас з пані Нелею, не можна уявити собі наш Центр без неї…І не будемо так собі уявляти, вона з нами, назавжди з нами, назавжди в нашій пам’яті…
Так важко…Неля Вікторівна народилась під час війни і залишила цей світ також під час війни. Пішла у засвіти, переживаючи і хвилюючись сильно за нас всіх, за нашу Україну. Як вона хвилювалась за країну, за людей! Допомагала як тільки могла. Як вона чекала нашої Перемоги, люто ненавиділа московського ворога і вболівала душею за кожного/кожну українського захисника і захисницю. Останніми роками я просив Н.В.Ю. написати спогади про своє життя ( а там було що згадати: дитинство, під час німецької окупації та війни, юність і молодість в повоєнні десятиліття на Житомирщині, студентські роки, замерзлий Казахстан у 1950-1960-і, робота інженером по всій Україні, двоє дітей, улюблена онука, сила і мужність, шляхетність і порядність протягом всього життя).
В неї було чудове почуття гумору, з пані Нелею було дуже легко завжди говорити, вона ніколи не тиснула і можна було не шукати, не підбирати якісь правильні слова, а просто відкрито говорити. Яка ж була привілея, яка честь, яка радість і задоволення спілкуватись з нашою Нелею Вікторівною…Їй подобалось схоже, що все її довге, але таке швидкоплинне життя, турбуватись про інших. І як вона це робила і робила у прямому сенсі до останнього свого дня в цьому світі, до зупинки серця ввечері 7 травня 2025 року…Як же боляче! Її дзвінкий голос, її посмішка, її сміх, її обійми будуть з нами назавжди… Завдяки нашій дорогій і рідній Нелі Вікторівні ми кращі ставали… Без неї порожнеча, яку вже не заповнити…
Головним бажанням і заповідною мрією Нелі Вікторівни Ющенко була Перемога України. І заради її пам’яті Ми Переможемо!!!
Великі співчуття її рідним та близьким.
Світлий образ пані Нелі завжди залишиться в нашому серці і в нашій пам’яті.
Співробітники Українського центру вивчення історії Голокосту
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
IN MEMORIAM Неля Вікторівна Ющенко (01.02.1942 – 07.05.2025)
Знову біль, знову горе. 7 травня 2025 року пішла від нас наша близька старша подруга, наша вірна колежанка Неля (Неоніла) Вікторівна Ющенко. Наша дорога Неля Вікторівна більше двадцяти років вона була беззмінною бухгалтеркою та адміністраторкою Українського центру вивчення історії Голокосту.
[Докладніше] -
Праведники народів світу. Український вимір
14 травня - день пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Це день, коли ми вшановуємо героїзм і людяність тих, хто, ризикуючи власним життям, рятував єврейські родини від нацистських переслідувань.
[Докладніше] -
80-річчя перемоги над нацизмом: яку роль відіграє пам'ять про Другу світову війну в Україні
6 травня 2025 року у прес-центрі Українського кризового медіа центру відбулася публічна дискусія "80-річчя перемоги над нацизмом: яку роль відіграє пам'ять про Другу світову війну в сучасній Україні". Організатор: Український інститут національної пам'яті.
[Докладніше] -
День пам'яті та перемоги над нацизмом і завершення Другої світової війни в Європі.
8 травня — День пам'яті та перемоги над нацизмом і завершення Другої світової війни в Європі. У цьому році виповнюється 80 років від завершення Другої світової війни, і вже 12-й рік триває сучасна війна росії проти України. Пам’ять — це не лише про минуле, а й про наші дії сьогодні. А дія вчителя — особливо потужна. Скористайтеся ресурсами Центру, які допоможуть перетворити пам’ять на усвідомлення, а знання — на цінності.
[Докладніше] -
Оголошуємо набір учасників на семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності»
Починаючи з 2022 року УЦВІГ в співпраці та за фінансування Меморіалу Шоа (Париж) проводить в Україні наукові семінари для освітян на теми, пов’язані з історією та пам’яттю про геноциди на теренах України в світовому контексті. Доповідачами на семінарі виступають українські та французькі науковці. Робоча мова заходу – українська та французька з синхронним перекладом.
[Докладніше]