Чтобы знали и помнили
В 2005 году в Иерусалиме Яд Вашем издал книгу «Чтобы знали и помнили», под редакцией Беллы Гутерман и Авнера Шалева. На основе книги Исраэля Гутмана «История Катастрофы» и материалов Музея истории Катастрофы Яд Вашем, перевод на русский язык Марка Шрабермана, редактор перевода Лариса Шварц. Редакционная коллегия – Ишай Амрами, Наама Галиль, Иегудит Инбар, Хавива Пелед Кармели, Иегудит Шендар, Нина Шпрингер Ахарони. Книга прекрасно оформлена, издана она к 50-летию со дня основания Национального Мемориала Катастрофы (Шоа) и Героизма.
В обращении Председателя Совета директоров Яд Вашем Авнера Шалева говорится о том, что сегодня, через 50 лет со времени основания музея Гора Памяти (Гар Газикарон) «превратилась в центр еврейской и мировой памяти о Катастрофе».
Новый музейный комплекс в Яд Вашем, о котором много говорится в альбоме – «сосредоточие колоссальных знаний, накопленных за 60 лет исследований Катастрофы». Книга проводит читателя «сквозь череду событий в той последовательности, в какой они представлены в Яд Вашем».
Напомним читателю, что Яд Вашем был основан в 1953 году; в 1957 году было открыто первое здание на Гар Газикарон; в 1962 году открылась Аллея Праведников народов мира; только в 1994 году открыт Международный институт по исследованию Катастрофы; в 1999 открыто здание Международной школы; в 2000 году состоялся визит папы римского Иоанна Павла II; и наконец 15 марта 2005 года произошла инаугурация нового музея.
Подчеркнем, что каждому украинскому учителю, который принял участие на семинаре в Яд Вашем, был подарен этот замечательный альбом по истории Шоа.
Для всех тех, кого интересует история Катастрофы, история Мемориала Яд Вашем – мы предлагаем E-mail: publications.marketing@yadvashem.org.il
Останні Новини
-
Запрошуємо на ХVІІІ щорічний Круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост»
27 січня 2025 року, з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, ми проводимо ХVІІІ Круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: спадщина та сучасні виклики».
[Докладніше] -
УЦВІГ ВІТАЄ КОЛЕГ З НОВИМ, 2025 РОКОМ!
Дорогі друзі, партнери, колеги та колежанки! З найщирішими побажаннями ми вітаємо Вас з 2025 роком! Хай цей рік принесе нашій країні Перемогу і мир!!! Нам всім наснаги, мужності, успіхів у житті та професійній діяльності!
[Докладніше] -
Публічна дискусія: «Голокост і суспільна відповідальність: уроки для сьогодення»
10 грудня 2024 року у виставковому центрі «Жива пам'ять» Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» відбулася публічна дискусія «Голокост і суспільна відповідальність: уроки для сьогодення». Під час дискусії історики, політологи, архівісти, культурологи розглянули Голокост не лише як історичну подію, але і як явище, що має актуальні уроки для запобігання будь-яким проявам масових злочинів сьогодні. Особливу увагу було приділено ролі суспільства у протистоянні несправедливості та боротьбі за захист прав людини та відповідальності кожного за майбутнє.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень»
12 листопада 2024 року в Інституті всесвітньої історії НАН України було проведено міжнародну наукову конференцію на тему «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень» На конференції обговорювалися актуальні проблеми вивчення Голокосту в Україні та світі, теоретичні засади сучасного наукового дискурсу з проблематики Голокосту.
[Докладніше] -
Положення про ХХV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського (2024 – 2025 навчальний рік)
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2024-2025 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше]