Захід солідарності з Україною "Українські дослідники про війну, геноцид, Голокост".
На початку квітня 2022 року відбувся захід солідарності з українськими вченими: "Українські дослідники про війну, геноцид, Голокост". Напад Росії на Україну спричинив руйнування міст і селищ, загибель тисяч людей та переміщення мільйонів людей. На заході виступили українські вчені: Юлії Абібок (Донецька область-Львів), Ігоря Дворкін (Харків-Львів), Артема Харченко (Харків-Львів) та Анатолія Подольський (Київ), життя яких було порушено російською агресією. Говорячи про Київ, Львів і Харків, вони обговорювали свою роботу та досвід війни. Модераторами заходу були: Наталія Лазар (Музей Голокосту, Вашингтон) та Елісса Бемпорад (Університет Нью-Йорку).
Під час такого обговорення виступив директор УЦВІГ, провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, кандидат історичних наук Анатолій Подольський. Він поділився власними думками і переживаннями, що стосувались життя в прифронтовому Києві, нашій столиці, в перші тижні російської військової агресії проти України. Також він підняв питання вивчення і викладання історії геноцидів, зокрема історії Голокосту після перемоги України у війні проти рф. Очевидно, нам не уникнути компаративних студій і ми приречені будемо переглянути певні концептуальні підходи до дослідження військових злочинів та злочинів проти людяності. Досвід цієї війни обов’язково вплине на такі дослідження.
Зустріч проводилась за підтримки: Center for the Study of the Holocaust, Genocide and Crimes Against Humanity at the Graduate Center--CUNY, in association with The Center for Jewish Studies at the Graduate Center—CUNY and The Jack, Joseph and Morton Mandel Center for Advanced Holocaust Studies, United States Holocaust Memorial Museum
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]