Міжнародний проект «Захистимо пам'ять» Церемонії відкриття меморіалів (осінь, 2019 р.)
16 - 19 вересня 2019 року відбулись церемонії відкриття дев'яти місць пам'яті та інформації убитим євреям та виставки просто неба у Житомирській та Вінницькій областях. Ці відкриття стали результатом роботи останніх трьох років Українського центру вивчення історії Голокосту та партнерів в рамках проекту "Захистимо пам'ять". Церемонії відкриття місць пам'яті та інформації мали місце в Бердичеві, Хажині, Барашах, Самгородку, Чукові, Липовцях, Вахнівцях та Плискові. Раніше в червні - ще шість на місці масових поховань ромів.
Головний внесок у цьому проекті зробили місцеві дослідники, вчителі та їхні учні, які невтомно шукали матеріали, збирали свідчення та інформацію про історію власних містечок та сіл та про долі своїх співгромадян у роки Другої світової війни.
"Вони були нашими сусідами", наголошували промовці під час церемоній відкриття місць пам'яті. На церемоніях були присутні члени родин, що пережили Голокост, а також тих, хто їх рятували.
Проект "Захистимо пам'ять" розпочався у 2010 році за ініціативи Міністерства закордонних справ Німеччини у співпраці із Фондом "Меморіал убитим євреям Європи"; український партнер проект - Український центр вивчення історії Голокосту
Фото: Анна Войтенко, Erinnerung bewahren - Захистимо пам’ять
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
«Піжмурки зі смертю» У Чернівцях відбулася прем’єра вистави про Голокост
11 квітня 2025 року у Чернівцях у виконанні народного драматичного театру ім. Григорія Агєєва та дитячої театральної студії "Бу-Бу-Бу" відбулась прем’єра вистави на основі графічного роману «Піжмурки зі смертю: дитячі розповіді про недитячу історію», написаного авторською групою у складі: Анна Ямчук, Микола Кушнір, Анна Тарновецька та Наталя Герасим.
[Докладніше] -
Оновлений сайт проєкту «Один камінь — одне життя: 80 каменів спотикання для Києва»
УЦВІГ представляє оновлений сайт проєкту “Камені спотикання” — з новим дизайном, зручним інтерфейсом та глибшим зануренням в історію. Команда істориків, освітян дослідників, вебмайстрів та дизайнерів доклали максимум зусиль, щоб зробити його ще зручнішим та змістовнішим.
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (81), січень-березень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (81), січень–березень, 2025 р.
[Докладніше] -
Міжнародний день ромів
8 квітня — Міжнародний день ромів. Цей день покликаний привернути увагу до культури, історії та проблем ромського народу, підкреслити внесок ромської спільноти в усьому світі. Ця дата є символом поваги до багатогранної ідентичності ромів та водночас нагадуванням про виклики, з якими вони стикаються і сьогодні.
[Докладніше] -
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше]