«Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція
2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».
Сьогодні російсько-українська війна – найактуальніша і найболючіша проблема для нашої держави. До подій в Україні прикута увага всього цивілізованого суспільства. Сьогодні росія руйнує систему міжнародних відносин після Другої світової війни, підриває міжнародний мир і безпеку, розв’язавши проти суверенної держави найбільшу континентальну війну в Європі з часів Другої світової війни. Зараз, як і вісімдесят років тому, Україна б’ється проти тоталітаризму; б’ється за майбутнє – і своє, і всієї Європи, і всього цивілізованого світу.
Із розгортанням повномасштабної агресії росії проти України всі відчули, що пам’ять про злочини та досвід Другої світової війни відображається через сучасні події. Студенти вже знали тлумачення слів «геноцид», «фільтраційний табір», «гауляйтер», «гетто» із занять історії, коли вивчали тоталітарні ідеології ХХ ст. Та найгірше, що усі вони вже чули ці слова в аспекті сьогодення, вони зіштовхнулися з ними у ХХІ ст.
Аналізуючи відгуки присутніх під час публічної лекції, можемо констатувати, що зустріч з Анатолієм Подольським була не даремною, адже кожен отримав нові історичні знання, задоволення від емоційного викладу матеріалу та бажання продовжити співпрацю з істориком.
Юлія Руденко, к.і.н., доцент
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]