Як тепер говорити про Голокост?
На початку минулого року ми презентували переклад книжки “Війна Клари” на основі щоденників жовківчанки-підлітка, яка 18 місяців переховувалася у саморобному підвалі будинку від нацистів, а потім заледве пережила наступ та бомбардування радянської армії. Тоді для майже усіх наших слухачів та читачів ця історія була жахливим свідченням Голокосту, тієї епохи. Сьогодні багато з нас мають власний досвід життя у сховищах, сотні тисяч з нас - тижнями без доступу до їжі, води, електрики, під постійними обстрілами та втратами близьких.
Після перших днів війни ми з колегами усвідомили, що не зможемо говорити про досвід Голокосту та тієї війни без включення досвіду війни теперішньої. Реальність цієї війни, злочини російських окупантів проти людяності, досвід наших співгромадян, вигляд наших міст та сіл - усе викликає болісні флешбеки до розповідей тих, кому вдалося ту війну пережити, до свідчень про тих, кому її пережити не вдалося.
А як змінилося Ваше розуміння теми Голокосту й Другої світової війни тепер? Чи допомагає Вам досвід роботи з цими темами впоратися з жахами сучасності? Які слова Ви шукаєте і чи знаходите для розмови з дітьми або колегами?
Пишіть нам про це, якщо маєте бажання поділитися. Якщо Ви дозволите (напишете “дозволяю” у листі) - ми хотіли би публікувати Ваші відгуки на своїй сторінці для спільного обміну й обговорення. Якщо писатимете у коментарях - то це й так публічно.
Давайте спробуємо знайти нові слова та підходи для розмови разом.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]