Спеціальне число часопису «Україна Модерна»: «Голокост в Україні: як (не)пишуть історію злочину».
Цієї осені побачило світ нове число «України модерної», присвячене сучасним дослідженням з історії Голокосту на теренах України, роздумам про концептуальні підходи до теми, про поточні історіографічні тенденції у сфері студій Голокосту в Україні та сучасну політику вшанування пам’яті його жертв. Крім академічних статей в цьому числі представлений Форум – дискусії з цієї проблематики відомих українських та зарубіжних істориків.
З передмови авторів-упорядників цього числа часопису: «Ідея цього числа «України модерної» виникла до початку широкомасштабної війни Росії проти України, але сам номер виходить після першого її року. Більшість текстів також писалися ще в період до 24 лютого 2022 р. За цей час, після трагедій Бучі та Нової Каховки, дослідження геноцидів в Україні перестало бути суто академічним заняттям. Відповідно історія Голокосту на українських землях набирає нового звучання. Вивчення Голокосту дає ключ для кращого розуміння того, що робиться чи може статися з нами. Це особливо важливо у випадку України, яка посідає важливе місце в історії Голокосту і в якій геноцид повернувся разом з сучасної війною». Журнал можна замовити на новій платформі Університету Торонто:
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]