XIII-й Щорічний семінар в Яд Вашем для українських педагогів
З 4 по 13 листопада 2018 року в Міжнародній школі з викладання та вивчення Голокосту (ISHS) при Меморіальному комплексі Яд Вашем у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) відбувся XIII-й Щорічний семінар для українських педагогів. Учасниками семінару стали 20 випускників семінару-школи в Житомирі та інших освітніх програм УЦВІГ. Протягом 10 днів учасники семінару прослухали лекції знаних ізраїльських дослідників, познайомились із методичними заняттями та практикумами від співробітників Яд Вашем, оглянули історичну експозицію Музею Яд Вашем та Художній музей Яд Вашем. А також ділились власним досвідом викладання історії Голокосту на уроках історії, мови та літератури, інших суспільних дисциплін, позакласній та в музейній роботі тощо. Окрім того, невід'ємною складовою семінару стало знайомство із країною, її історією та звичаями, особливостями освіти в Ізраїлі, ставленням до історичного минулого, сучасними викликами та складнощами. Особливо емоційними та важливими стали зустрічі із людьми, які пережили Голокост - паном Яковом Векслером та пані Мартою Горен, які щиро та відверто поділились власними непростими історіями життя. Значну частину обговорень під час семінару було присвячено проблематиці викладання історії Голокосту в Україні, пошуку нових підходів та шляхів. Маємо надію, що цей семінар став джерелом користі та натхнення, допоміг знайти цікаві методики та сприяв формуванню нових ідей до вивчення та викладання історії Голокосту. Цей XIII Щорічний семінар для українських педагогів став можливий завдяки підтримці Асоціації єврейських організацій та общин України (Ваад України) та Посольства Держави Ізраїль в Україні.
Останні Новини
-
Міжнародна конференція «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень»
12 листопада 2024 року в Інституті всесвітньої історії НАН України було проведено міжнародну наукову конференцію на тему «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень» На конференції обговорювалися актуальні проблеми вивчення Голокосту в Україні та світі, теоретичні засади сучасного наукового дискурсу з проблематики Голокосту.
[Докладніше] -
Положення про ХХV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського (2024 – 2025 навчальний рік)
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2024-2025 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше] -
Відкрита лекція в Житомирському державному університеті ім. І.Франка
29 листопада 2024 року для студентів та викладачів історичного факультету Житомирського державного університету ім. Івана Франка, в рамках університетської програми «Запрошені професори» керівник УЦВІГ Анатолій Подольський виступив з лекцією на тему: «Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України».
[Докладніше] -
Виставка “(Не)Дитячі історії” на Чернігівщині
Протягом кількох тижнів листопада над «(Не)Дитячими історіями» працювали наші колеги Козелецького ліцею №3, Чернігівської області. Попри складні умови для роботи, шестеро гідів – учні та учениця 8, 9 й 10 класів – та їхній вчитель п. Ігор Карась змогли ознайомити з матеріалами виставки більше 300 осіб, учнів 6-11 класів та вчителів місцевих шкіл.
[Докладніше] -
„Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”
На сайті „Локальна історія” опубліковано розлоге інтерв’ю з керівником Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолієм Подольським під назвою „Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”. Платформа „Локальна історія” – це відомий в Україні та за її межами онлайн-архів усноісторичних та візуальних джерел, покликаний зберігати історичну спадщину.
[Докладніше]