Yad Vashem Studies. - 2011. - Vol. 39. - No. 1. - 323 р.
Завдяки угоді, що її було укладено між бібліотечним відділом Меморіалу "Яд Вашем" та Українським центром вивчення історії Голокосту, бібліотека Центру поповнюється новими академічними виданнями "Яд Вашем". Вийшло друком нове число наукового часопису "Яд Вашем Стадіз". Цій номер присвячено пам'яті видатного бельгійського історика, дослідника Голокосту Максіма Стайнберга (1936-2010). Пропонуємо читачеві перелік статей з нового випуску.
- Крістоф Кройцмюллер, Інго Луз, Бенно Ніцель. Нацистські переслідування та стратегії виживання: єврейській бізнес у Берлині, Франкфурті-на-Майні та Бреслау (1933-1942)
- Артур Шіндлер. "Прийшов час вирішити остаточно проблему еміграції": Леон Шонкер та його план єврейської еміграції з дистрикту Катовіце.
- Авігу Ронен, Хадас Агмон, Азаф Данцігер. Колаборант чи потенційний рятівник? Процес Баренблата та образ члена юденрата у 1960-х роках в Ізраїлі.
- Кобі Кабалек. Комеморація напередодні комеморації: "Яд Вашем" та Праведники народів світу (1945-1963).
- Ульріх Фріссе. "З точки зору спостерігачів": газета "Торонто Дейлі Стар" та як вона висвітлювала в Канаді переслідування євреїв та події Голокосту (1933-1945).
- Хава Ешколі Вагман. План "Аляска": ініціативи євреїв врятувати біженців з нацистської Німеччини.
Останні Новини
-
Запрошуємо на ХVІІІ щорічний Круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост»
27 січня 2025 року, з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, ми проводимо ХVІІІ Круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: спадщина та сучасні виклики».
[Докладніше] -
УЦВІГ ВІТАЄ КОЛЕГ З НОВИМ, 2025 РОКОМ!
Дорогі друзі, партнери, колеги та колежанки! З найщирішими побажаннями ми вітаємо Вас з 2025 роком! Хай цей рік принесе нашій країні Перемогу і мир!!! Нам всім наснаги, мужності, успіхів у житті та професійній діяльності!
[Докладніше] -
Публічна дискусія: «Голокост і суспільна відповідальність: уроки для сьогодення»
10 грудня 2024 року у виставковому центрі «Жива пам'ять» Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» відбулася публічна дискусія «Голокост і суспільна відповідальність: уроки для сьогодення». Під час дискусії історики, політологи, архівісти, культурологи розглянули Голокост не лише як історичну подію, але і як явище, що має актуальні уроки для запобігання будь-яким проявам масових злочинів сьогодні. Особливу увагу було приділено ролі суспільства у протистоянні несправедливості та боротьбі за захист прав людини та відповідальності кожного за майбутнє.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень»
12 листопада 2024 року в Інституті всесвітньої історії НАН України було проведено міжнародну наукову конференцію на тему «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень» На конференції обговорювалися актуальні проблеми вивчення Голокосту в Україні та світі, теоретичні засади сучасного наукового дискурсу з проблематики Голокосту.
[Докладніше] -
Положення про ХХV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського (2024 – 2025 навчальний рік)
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2024-2025 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше]