Yad Vashem Studies. - 2011. - Vol. 39. - No. 1. - 323 р.
Завдяки угоді, що її було укладено між бібліотечним відділом Меморіалу "Яд Вашем" та Українським центром вивчення історії Голокосту, бібліотека Центру поповнюється новими академічними виданнями "Яд Вашем". Вийшло друком нове число наукового часопису "Яд Вашем Стадіз". Цій номер присвячено пам'яті видатного бельгійського історика, дослідника Голокосту Максіма Стайнберга (1936-2010). Пропонуємо читачеві перелік статей з нового випуску.
- Крістоф Кройцмюллер, Інго Луз, Бенно Ніцель. Нацистські переслідування та стратегії виживання: єврейській бізнес у Берлині, Франкфурті-на-Майні та Бреслау (1933-1942)
- Артур Шіндлер. "Прийшов час вирішити остаточно проблему еміграції": Леон Шонкер та його план єврейської еміграції з дистрикту Катовіце.
- Авігу Ронен, Хадас Агмон, Азаф Данцігер. Колаборант чи потенційний рятівник? Процес Баренблата та образ члена юденрата у 1960-х роках в Ізраїлі.
- Кобі Кабалек. Комеморація напередодні комеморації: "Яд Вашем" та Праведники народів світу (1945-1963).
- Ульріх Фріссе. "З точки зору спостерігачів": газета "Торонто Дейлі Стар" та як вона висвітлювала в Канаді переслідування євреїв та події Голокосту (1933-1945).
- Хава Ешколі Вагман. План "Аляска": ініціативи євреїв врятувати біженців з нацистської Німеччини.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]